به گزارش پرتال امام خمینی(س)رضا امانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با فارس در خصوص برنامه‌های دهه فجر اظهار داشت: در آستانه آغاز سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ستاد دهه فجر آموزش و پرورش شهر تهران با هدف توسعه مشارکت بخش‌های دانش‌آموزی و فرهنگیان و آشنایی هر چه بیشتر با یوم‌الله دهه فجر، بالغ بر 40 برنامه اجرا خواهد کرد. 

وی ادامه داد: از جمله برنامه‌های شاخص، نواخته شدن زنگ هماهنگ گلبانگ انقلاب همزمان با لحظه ورود تاریخی امام خمینی(س) به کشور در سال 57، است.

امانی افزود: برنامه تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(س) نیز در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب و برگزاری برنامه در «جایگاه جلوس امام(س) در بهشت زهرا(س) پس از ورود به کشور در سال 57» با حضور فرهنگیان و دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

وی گفت: در دهه فجر امسال در برنامه تجدید پیمان با شهدا، گروه‌های دانش‌آموزی در مدارس به دیدار خانواده شهدا خواهند رفت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: بازخوانی مبارزات و زندگی مبارزین قبل از انقلاب از جمله برنامه‌هایی است که مورد تأکید قرار گرفته است؛ ضمن اینکه مطالعه آثار شهدا و ایثارگران و انقلابیونی که در این ایام به دست دژخیمان مجروح و شهید شدند از دیگر برنامه‌هایی است که پیش‌بینی شده است.

امانی ادامه داد: یکی از محورهای مهم مصوبات دهه فجر شهر تهران، آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی است تا دانش‌آموزان بدانند این همه تلاش و مجاهدت که به همت امام عزیز و یارانش شکل گرفت و مقام معظم رهبری، ادامه‌دهنده مسیر هستند، چه دستاوردهایی داشته است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: بخش قابل توجهی از برنامه‌های دهه فجر، برگزاری مسابقه فرهنگی، کتاب، مسابقه در فضای مجازی، وبلاگ نویسی، مسابقه نقاشی و انشاء است.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات محوری مسابقات، موضوع سؤال رئیس‌جمهور در ابتدای سال تحصیلی است؛ «اگر پدر شما رئیس‌جمهور باشد، چه اقدامی را به او توصیه می‌کنید که بتواند اعتدال و میانه‌روی را در همه ابعاد زندگی اجتماعی جامعه ایران بگستراند».

امانی افزود: بحث ُجنگ‌های دانش‌آموزی و استفاده از گروه‌های هنری مجرب و فعال کردن کانون‌های تربیتی برای برگزاری اردوی نیم روزه با مضامین فرهنگی دهه فجر از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

. انتهای پیام /*