به گزارش پرتال امام خمینی(س)، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در جمع هماهنگی کنگره بین المللی چشمه آفتاب در حوزه علمیه برادران خمین افزود: در این کنگره با تهیه و جمع آوری اسناد، تصاویر و کتابهای علمی مستند از منابع مختلف، میراث گرانبهایی برای آیندگان خواهد بود.

وی گفت: معرفی و تجلیل از بزرگانی همچون آیت الله سید مصطفی خمینی(ره) که توانسته با تربیت امام راحل(س) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی که در احیای دین مبین اسلام در قرن معاصر، استقلال ایران و تحولات جهانی تاثیرگذار باشد، از وظایف ما است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ضروریست که از مقالات علمی، دیدار با مراجع تقلید، اسناد و تصاویر تهیه شده، ضمن تهیه گزارش های کامل ، جامع، از این اقدامات فیلم های مستندی تهیه شود.

به گزارش پرتال امام خمینی(س)،وی بیان کرد: در این مسیر نقش کمیته علمی کنگره بین المللی چشمه آفتاب، در رفع ابهامات، تبیین تاریخ منطقه و شخصیت های تاریخی خاندان امام خمینی(س) بسیار بااهمیت است.

دبیر کمیته علمی کنگره بین المللی چشمه آفتاب نیز در این جلسه گفت: دستاوردهای علمی و پژوهشی کنگره بین المللی چشمه آفتاب بزرگداشت آیت الله شهید سید مصطفی موسوی خمینی(ره) پدر امام خمینی(س) شامل 12عنوان کتاب با محوریت زندگی، خاطرات و اسناد مرتبط با زندگی ایشان است. 

به گزارش پرتال امام خمینی(س)،حسین خسروی افزود: جریان شناسی سیاسی دوران آیت الله شهید مصطفی خمینی(س)، تصاویر، اسناد و خاطرات، امواج بیداری اسلامی، تحلیل محیطی و رویدادهای تاریخی- اجتماعی آن دوران، شناسایی وضعیت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی منطقه خمین و چگونگی زندگی پدر و اجداد امام(س) از موضوع های کتب آماده چاپ در این کنگره است. 

وی بیان کرد: از 150 مقاله ارسالی به دبیرخانه علمی این کنگره، از 40 مقاله پذیرش شده که براساس محتوای موضوعی، مقالات برگزیده در دو جلد منتشر می شود.

وی افزود: نخستین کنگره بین المللی چشمه آفتاب در زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی، با هدف معرفی شخصیت علمی، سیاسی، و اجتماعی آیت الله شهید سید مصطفی موسوی خمینی(ره)، جمع آوری اسناد و مدارک علمی مرتبط با دوران زندگی ایشان و کودکی امام خمینی(س)، معرفی منطقه خمین، استان مرکزی و نقش آن در تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و بررسی سه موج بیداری اسلامی در جهان و نقش اندیشه های امام (س) در موج دوم و سوم بیداری اسلامی برگزار می شود. 

وی اضافه کرد: این کنگره در سه بخش علمی- پژوهشی، فرهنگی- هنری و بیداری اسلامی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی با حضور پژوهشگران داخلی و خارجی دراواخر بهار سال آینده شهرستان خمین برگزار خواهد شد.(منبع: ایرنا)

. انتهای پیام /*