حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام،  ظهر امروز با جمعی از دانش آموزان دختر مدارس شاهد و ایثارگر استان قم در حرم امام خمینی دیدار کرد. 

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، با حضور در جمع دانش آموزان دختر مدارس شاهد و ایثارگر استان قم که در حرم حضرت امام خمینی گرد هم آمده بودند، اظهار داشت: در سوره توبه آیه‌ای وجود دارد که بر اساس آن اولین ویژگی که حضرت محمد‌(ص) به عنوان پیامبر معرفی می‌شود، مأموریت «هدایت» است. و به عنوان نخستین ویژگی‌ که به پیامبر ارزانی شده است، از هدایت نام برده می‌شود.

وی افزود: اگر ما نتوانیم در زندگی خود این هدایت را در اعماق روح و جان خود بیابیم، به آن دست نیافته‌ایم.

یادگار امام با بیان اینکه دومین ویژگی‌ که در این زمینه بیان می‌شود، تبعیت از دستورات «دین حق» است، خطاب به دختران نوجوان حاضر در این مراسم گفت: به شما که در سنین نوجوانی هستید، می‌گویم زمانی که ما در چنین سنینی به خدمت حضرت امام(س) می‌رسیدیم، بزرگ‌ترین نصیحت ایشان، فراموش نکردن نماز و توجه به واجبات دینی بود؛ به خصوص شما، به حجاب‌تان توجه کنید و هدایت خود را در پیروی از دستورات الهی بدانید.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پایان بیان داشت: ما باید بدانیم درخواست امام خمینی(س) از ما در امروز‌‌ همان چیزی است که پیامبر اکرم(ص)، در زمان خود از پیروان‌شان انتظار داشتند و ما باید در تمامی لحظات زندگی خود، این هدایت را هرجا که هستیم یافته و پیروی کنیم و بر اساس تاکیدات امام خمینی(س)، نسبت به نماز و حجاب‌مان، توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

. انتهای پیام /*