به گزارش پرتال امام خمینی(س) حجت الاسلام سید طه هاشمی در گفت و گویی، با اشاره به برگزاری کنگره پدر امام خمینی(ره) اظهار داشت: دستاوردها و آثار علمی این کنگره در حقیقت معرفی بهتر خاستگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی و اندیشه ها و افکار امام راحل(ره) به اندیشمندان، فرهیختگان و علمای داخلی و خارجی است.

وی افزود: این کنگره در راستای معرفی و شناسایی بهتر شخصیت علمی، سیاسی و اجتماعی پدر امام راحل، جمع آوری اسناد و مدارک علمی و تاریخی مرتبط با دوران ایشان و کودکی امام خمینی(ره برگزار می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور تصریح کرد: نخستین کنگره بین المللی چشمه آفتاب در محورهای علمی- پژوهشی، فرهنگی- هنری و بیداری اسلامی در هفتم و هشتم خردادماه امسال در بیت تاریخی امام خمینی(س)برگزار خواهد شد.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) وی با اشاره به دیگر اهداف برگزاری کنگره پدر امام خمینی(ره) گفت: معرفی خمین، استان مرکزی و نقش آن در تحولات سیاسی، اجتماعی و مذهبی، بررسی سه موج بیداری اسلامی درجهان و نقش اندیشه های امام (ره) در شکل گیری موج دوم و سوم بیداری اسلامی در زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی برگزار می شود.

حجت الاسلام هاشمی افزود: این کنگره بهترین فرصت برای ترویج افکار، تفکرات و ارزشهای دینی- فرهنگی از نگاه امام خمینی(ره) و مبانی انقلاب اسلامی بویژه در مراکز علمی- فرهنگی، حوزوی و دانشگاه های کشور است.

وی تصریح کرد: آثار منتشر شده از کنگره بین المللی چشمه آفتاب متناسب با نیاز واحدهای دانشگاهی بویژه در دانشگاههای آزاد اسلامی برای استفاده دانشجویان ارسال می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور با اشاره به نامگذاری سال 93 توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی گفت: برگزاری کنگره بین المللی چشمه آفتاب یک حرکت فرهنگی بزرگ است که این حرکت تلاشی جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است.

منبع:‌تسنیم 

. انتهای پیام /*