به گزارش پرتال امام خمینی(س)، نصرت الله لطفی صبح امروز در جلسه برگزاری مراسم یادبود بزرگداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد با اشاره به برگزاری مراسم یاد بود امام خمینی(س) در قم اظهار کرد: شهر مقدس قم به دلیل مرکز جهان تشیع باید در برگزاری هر چه با شکوه‌تر این مراسم خدمت کند.

معاون پارلمانی، حقوقی و امور استان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: از سوی وزارت کشور و سپاه پاسداران افرادی که متقاضی دیدار رهبری در روز ارتحال امام خمینی(س) هستند می‌توانند ثبت نام کنند که در حال حاضر از جزئیات و تعداد افرادی که می‌توانند با مقام معظم رهبری دیدار کنند اطلاعاتی وجود ندارد.

وی با اشاره به برگزاری هر چه باشکوه مراسم ارتحال امام خمینی(س) عنوان کرد: شهر مقدس قم باید با کمک مسئولان استان تهران در هر چه بهتر برگزار کردن این مراسم سعی و تلاش کنند زیرا که بسیاری از افرادی که در روز 14 خرداد به مرقد امام خمینی(س) مشرف می‌شوند پس از آن به شهر قم برای زیارت حرم کریمه اهل بیت (س) سفر می‌کنند.

لطفی خاطر نشان کرد: متاسفانه سال گذشته جلساتی برای برگزاری با شکوه مراسم ارتحال امام خمینی(س) تشکیل شد که برخی از نهاد‌ها و ادارت به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند که باید امسال با جلساتی که در شهرداری و استانداری برگزار می‌شود سعی کنیم تا به وعده‌های داده شده عمل و آن‌ها را اجرائی کنیم.

معاون پارلمانی، حقوقی و امور استان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به برگزاری مراسم در روزهای 13 و 14 خرداد عنوان کرد: در این روز‌ها مراسمی در مسجد اعظم حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود که برای برگزاری هرچه با شکوه مراسم رسانه‌ها اطلاع رسانی جامع و دقیقی داشته باشند.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل موثر در برگزاری مناسب روز 14 خرداد نظم و درایت خاصی است که مسئولان استانی با توجه به اهمیت این روز از خود نشان می‌دهند که این به نوعی تجدید میثاقی با بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب می‌تواند باشد.

لطفی با اشاره به وصیت نامه سیاسی و الهی امام خمینی(س) عنوان کرد: یکی از اقدامات موثری که در مراسم ارتحال امام خمینی(س) می‌توان انجام داد توزیع وصیت نام ایشان در میان مردم است که به این وسیله می‌توان بسیاری از جوانان را از اندیشه‌ها و افکار امام خمینی(س) آگاه کرد.

معاون پارلمانی، حقوقی و امور استان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: راهپیمایی در روز 14 خرداد از بیت امام خمینی(س) آغاز و تا حرم مطهر حضرت معصومه (س) توسط مردم ولایت‌مدار قم انجام می‌شود.

منبع: تسنیم

. انتهای پیام /*