به گزارش پرتال امام خمینی(س) حسین شاکری در حاشیه کنگره بین‌المللی چشمه خورشید اظهار داشت: سپهر نورانی فقاهت و زعامت شیعی مزین به کهکشان پر فروغ ستارگان دنباله‌داری است که همواره با درخشش خویش راه‌ شیری طریق الی‌الله را فرا روی پویندگان و جویندگان حقیقت قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: فقاهت شیعی در طول تاریخ پرفراز و فرود جهان اسلام، پس از رحلت پیامبر اعظم(ص) و به ویژه در کشور ولایت‌مدار ایران شخصیت گمنام و تاثیرگذاری را تجربه کرده است که نوعا علاوه بر جهد و اجتهاد علمی و فقهی در حوزه جهاد و مبارزه عملی با حاکمان ظلم و جور با اهداء خون پاک خویش، شجره طیبه تشیع را سرزنده و پربار نگاه داشته‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ادامه داد: در این میان و در تاریخ معاصر، می‌توان از شهید آیت‌الله سید مصطفی خمینی پدر بزرگوار حضرت امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و مصلح بزرگ جهان اسلام نام برد، شخصیت بزرگواری که در طول مدت کوتاه زندگی پر افتخار خویش هم پای بر قله جهد و اجتهاد علمی نهاد و هم علم جهاد بردوش گرفت و شجاعانه در برابر حکومت جور ایستادگی کرد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن بزرگ‌مردی از جنس اولیا را تقدیم جهان اسلام و تشیع کرد که به عنوان بزرگ‌ترین احیاگر و مصلح اسلامی در قرون اخیر منشا بیداری و احیای دوباره اسلام خواهی‌ در جهان گم شده در مادیات شد.

شاکری افزود: برگزاری کنگره بزرگداشت شهید آیت‌الله سید مصطفی خمینی حرکتی لازم و تلاشی شایسته در راستای معرفی یکی از ستارگان دنباله‌دار سپهر نقاهت و زعامت شیعی است که برای دست ‌اندرکاران و تلاشگران این رخداد عظیم آرزوی توفیق داریم.

وی ادامه داد: بی‌شک همه افراد این مرز و بوم مدیون خاندان بزرگ خمینی بوده و هستند و تلاش در راستای برگزاری هرچه بهتر این رخداد عظیم ادای دینی اندک به این شجره طیبه است.

کنگره بین‌المللی بزرگداشت شهید آقا مصطفی موسوی با عنوان چشمه آفتاب صبح امروز با حضور اندیشمندان، علما، فضلا، حاج سید حسن خمینی و استاندار مرکزی در شهر خمین زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی آغاز به کارکرد.

منبع: فارس

. انتهای پیام /*