به گزارش پرتال امام خمینی(س) سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌و‌گو با ایکنا با بیان این مطلب اظهار کرد: معاونت‌های فرهنگی دانشگاه‌های تهران با مشارکت سازمان بسیج اساتید کشور در روز 31 خرداد همزمان با روز بسیج اساتید مراسم تجدید میثاق اساتید بسیجی را با آرمانهای امام راحل را با حضور یک هزار استاد بسیجی برگزار خواهد کرد.

وی در خصوص برگزاری این مراسم افزود: این مراسم صبح روز شنبه 31 خرداد همزمان با روز بسیج اساتید و سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران با حضور معاونین و مسئولین، روسای دانشگاه‌ها و 1000 استاد بسیجی دانشگاه‌های تهران برگزار خواهد شد.

صلاحی ادامه ادامه داد: دانشگاهیان و اساتید بسیجی دانشگاه‌ها در این مراسم با اهدای تاج گل، قرائت فاتحه و زیارتنامه در حرم مطهر بنیانگذاربزرگ جمهوری اسلامی ایران با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق و با مقام معظم رهبری بیعتی دوباره خواهند کرد.

ضرورت پیروی از برنامه‌ها و اهداف نظام

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: قرائت میثاق‌نامه اساتید بسیجی با امام راحل از مهم‌ترین بخش این برنامه بوده و بر ضرورت پیروی از برنامه‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق نیات مقدس حضرت امام(س) و مقام معظم رهبری تاکید خواهند کرد.

دانشگاهیان الگویی برای نسل‌های بعدی باشند

وی در ادامه برگزاری این چنین مراسماتی را عملی شدن وحدت حوزه و دانشگاه دانسته و اشاره کرد: تولید علم، آزاد اندیشی دینی و بالا بردن توان و بنیه علمی و فرهنگی اساتید در دانشگاه‌ها و جامعه، باید در بین اقشار دانشگاهی توسعه یافته و این افراد الگویی برای نسل‌های بعدی باشند.

مناسب‌ترین راه برای حفظ نظام اسلامی

صلاحی دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و حضور اساتید بسیجی در بخش‌هی مدیریتی کشور را مناسب‌ترین راه برای حفظ نظام اسلامی دانسته و از اساتید خواست تا دانشجویان را با آرمانهای والای انقلاب آشنا کنند.

. انتهای پیام /*