به گزارش پرتال امام خمینی(س)، این مراسم عصر روز چهارشنبه چهارم تیرماه در حضور خانواده، دوستان و همکاران حسین پرتوی با هدف گرامیداشت ثبت‌کننده یکی از ماندگارترین قاب‌های روزهای پیروزی انقلاب برگزار و در آن از فداکاری‌ها و مهربانی‌های همسر آن مرحوم تقدیر خواهد شد.

رونمایی از نسخه اصلی عکس تاریخی بیعت همافران نیروی هوایی ارتش با رهبر کبیر انقلاب در مدرسه علوی بخشی دیگر از این مراسم است. این عکس از سال 87 در اختیار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است و در گنجینه موزه هنرهای دینی امام علی(ع) نگهداری می‌شود.

در مراسم گرامیداشت یاد مرحوم پرتوی برای نخستین بار بخش‌هایی از مستند 32 دقیقه‌ای روزهای پایانی زندگی عکاس انقلاب به نمایش درمی‌آید که شامل مرور خاطرات پنج نفر از همافران درباره ثبت تصویر بیعت همافران با امام، مصاحبه با همسر زنده یاد پرتوی و... است. این فیلم به همت فرهنگسرای مترو تولید شده است.

زنده یاد حسین پرتوی از عکاسان پیشکسوت انقلاب اسلامی بود که روز 28 اردیبهشت پس از تحمل سال‌ها بیماری از دنیا رفت. وی علاوه بر ثبت تصاویر روزهای پیروزی انقلاب در سال‌های دفاع مقدس هم دبیر عکس روزنامه کیهان بود و صدها قاب از حماسه جنگ و دفاع مقدس از دریچه دوربین خود به یادگار گذاشت.

مراسم تقدیر از خانواده پرتوی ساعت 17 روز 4 تیرماه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) در خیابان ولی عصر(عج)، روبه‌روی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره 35 برگزار و در حاشیه مراسم نمایشگاه آثار مرحوم پرتوی در نگارخانه موزه برپا می‌شود.

منبع: مهر

. انتهای پیام /*