به گزارش پرتال امام خمینی(س) خانم لوبنا عابد علی ضمن تقبیح حملات تروریستی رژیم نامشروع صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه افزود: ملت شجاع فلسطین به مقاومت و مبارزه خود ادامه داده و ما شاهد خواهیم بود که ظلم و ستم صهیونیست ها بزودی به پایان می رسد.
وی با قدردانی از سیاست های نظام جمهوری اسلامی برای حمایت از ملت های مظلوم جهان به ویژه مردم فلسطین گفت: امام خمینی(س) از همان ابتدا ضمن اعلام صریح در پشتیبانی از مقاومت فلسطین اجازه دادند تا دفتر سیاسی دولت خودگردان این کشور در ایران تاسیس شود.
این کارشناس پاکستانی از نقش مهم و تعیین کننده امام راحل در اتخاذ مواضع علیه اشغالگری های رژیم اسراییل در سرزمین های فلسطینی و تلاش برای ایجاد اجماع جهانی جهت متوقف کردن اقدامات ضدانسانی صهیونیست ها تمجید کرد.
وی گفت: امام خمینی(س) همواره تلاش های خستگی ناپذیر خودشان را صرف تشکیل یک جایگاهی مشترک از جهان اسلام و اتحاد قوی مسلمانان برای مبارزه علیه فعالیت های تروریستی رژیم غیرقانونی اسراییل کردند.
استاد دانشکده علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه قائداعظم اسلام آباد خاطرنشان کرد: متاسفانه آنچه که امروز در غزه و فلسطین اتفاق افتاده بیانگر اقدامات ضدبشری و جنایت جنگی به دست نیروهای رژیم اسراییل علیه مردمان بی دفاع و غیرنظامیان بی گناه است.
وی بر ضرورت وحدت کشورهای اسلامی جهت آغاز رایزنی های دیپلماتیک و تلاش های همه جانبه در سطوح مختلف به منظور حل و فصل مساله فلسطین تاکید کرد و افزود: تنها اتحاد و یکدلی جهان اسلام قادر به پایان دادن جنایت صهیونیست ها و بیرون راندن آنان از سرزمین های اشغالی است.
تحلیلگر امور خاورمیانه، ایران و جنوب غرب آسیا گفت: جامعه جهانی نیز باید رژیم صهیونیستی را برای جلوگیری از نقض قوانین بین المللی در نوار غزه تحت فشار قرار دهد.
وی با اشاره به برگزاری سالانه روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان گفت: بزرگداشت روز قدس به فرمان حضرت امام خمینی(س) مساله فلسطین و آزادی بیت المقدس را در ذهن و دل مسلمانان جهان زنده می کند.
این استاد پاکستانی خاطرنشان کرد: روز جهانی قدس به امت اسلامی و مردم جهان اطلاق می کند که هرگز نباید ظلم و جنایات صهیونیست ها علیه ملت بی دفاع فلسطین را فراموش کرد. 

منبع: ایرنا

. انتهای پیام /*