حجت‌الاسلام والمسلمین عباس کمساری، مسئول مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(س) نمایندگی استان اصفهان و مهندس عیوض‌زاده، مدیرکل سازمان اسناد و کتابخانه ملی نمایندگی استان اصفهان در نگارستان حضرت امام خمینی(س) استان اصفهان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، عیوض‌زاده ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان اصفهان، از برنامه‌های این سازمان درخصوص جمع‌آوری اسناد و آثار با ارزش تاریخی و به نمایش گذاردن آنها در قالب نمایشگاه‌های مناسبتی برای بازدید عموم توضیحاتی را ارائه کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از همکاری‌های مؤسسه نمایندگی اصفهان در برنامه‌های مشترک سابق، خواستار توسعه و استمرار این همکاری‌ها شد.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین کمساری نیز در سخنانی ضمن تشکر از حضور مدیرکل سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان اصفهان گفت: وجه مشترک در فعالیت‌های مرکز اسناد و مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(س)، این است که ما می‌توانیم به وسیله اسناد و روایات تصویری، نوشتاری و گفتاری تاریخ انقلاب و  معاصر، شخصیت بی‌بدیل حضرت امام را به جامعه خاصه نسل جوان معرفی کنیم.

کمساری با تأکید بر پیام مقام معظم رهبری مبنی بر مدیریت جهادی در سال جهاد فرهنگی، بر انجام فعالیت‌های مکمل و امضای تفاهم‌نامه مشترک جهت جلوگیری از موازی کاری و گسترش فعالیت‌ها در زمینه‌های مختلف فرهنگی از جمله آشنایی هرچه بیشتر نسل جوان با تاریخ معاصر و انقلاب و امام(س) در سطوح مختلف تأکید کرد.

کمساری: اگر حداقل بخشی از اندیشه‌های امام را در جامعه نهادینه کنیم، به وظیفه خود در حوزه فرهنگ عمل کرده‌ایم

همچنین در دیدار دیگری که بین مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با مسئول مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(س) نمایندگی استان اصفهان صورت گرفت، بر لزوم همکاری به منظور ترویج افکار امام خمینی تأکید شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس کمساری مسئول مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(س) نمایندگی استان اصفهان با حجت‌الاسلام والمسلمین قطبی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در نگارستان حضرت امام خمینی(س) دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین قطبی ضمن تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر درخصوص جهت‌دهی بر این فعالیت‌ها و استفاده و ترویج افکار و اندیشه‌های حضرت امام خمینی(س) در این حوزه مطالبی را ارائه کرد.

وی درخصوص همکاری‌های اداره کل ارشاد با مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی‌(س) اظهار داشت: باید نقطه‌های پیوند را شناسایی و در حوزه‌های مختلف همچون فیلم، نرم افزار، تجسمی، ادبی و ... همکاری و همیاری کرد تا بتوانیم به وظیفه و تکلیف خود در مقابل امام(س) و جامعه عمل نماییم.

در ادامه، حجت‌الاسلام کمساری نیز ضمن تشکر از حضور حجت‌الاسلام قطبی و همراهان در نگارستان حضرت امام، درخصوص فعالیت‌های انجام شده در بخش‌های مختلف مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(س) نمایندگی استان اصفهان توضیحاتی را ارائه کرد.

کمساری با بیان اینکه متولی کار فرهنگ در استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است، با تأکید بر دغدغه‌های فرهنگی رهبر معظم انقلاب در مقوله فرهنگی بیان داشت: اگر بتوانیم لااقل بخشی از اندیشه‌های حضرت امام خمینی(س) را در جامعه نهادینه کنیم، به وظیفه سنگین خود در حوزه فرهنگ عمل کرده و کمک شایانی به عرصه فرهنگ و ادب کشور کرده‌ایم.

در پایان مقرر گردید، با تشکیل کارگروه‌های مقدماتی جهت ایجاد تفاهم‌نامه و انجام کارهای مشترک در تمام عرصه‌های فرهنگی و هنری در خدمت به فرهنگ و هنر استان و ترویج افکار بی‌بدیل حضرت امام خمینی(س) قدمی برداشته شود.

منبع: جماران

. انتهای پیام /*