اختر مهدی پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه همایش علمی و پژوهشی امام رضا(ع) در آیینه ادبیات معاصر در شهر کرمانشاه اظهار کرد: ائمه اطهار(ع) در نزد مردم سرزمین هندوستان اعم از شیعه و سنی جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی با بیان اینکه اسلام از طریق سوفیان و عرفا به سرزمین هند وارد شد، گفت: ارشادات اهل بیت(ع) به‌دلیل محفوظ ماندن در دوره‌های گذشته پس از انقلاب اسلامی به تمام دنیا به‌ ویژه هند صادر شده است.

استاد  زبان و ادبیات فارسی دانشگاه جواهر لعل نهرو هندوستان تصریح کرد:  ایجاد اختلاف و تفرقه‌افکنی به‌ واسطه اتحادی که امام راحل در بین مسلمانان جهان ایجاد کرده، امروز دیگر تأثیری ندارد.

وی تأکید کرد: امام راحل شریعت تازه‌ای به دنیا عرضه نکرده، بلکه گرد و غبار غفلت 1400 ساله را با خون پاک شهدا از چهره اسلام پاک کرد و امروز جهانیان چهره درخشان اسلام را نظاره‌گر هستند.

مهدی با بیان اینکه امروز دیگر تفسیرهای گوناگون از اسلام ممکن نیست، خاطرنشان کرد: اگر درخشش چهره نورانی اسلام دنیا را خیره‌ کرده و موج اسلام‌دوستی همه‌جا را فراگرفته، به خاطر تثبیت و ظهور نورانیت اسلام توسط امام خمینی(س) است.

استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه جواهر لعل نهرو هندوستان افزود: طبق فرمایشات امام راحل که بر شناساندن اسلام راستین به جهانیان تأکید داشتند، ادبیات انقلاب اسلامی را به اردو زبانان عرضه کردیم.

وی گفت: در ابتدا شنیدن واژه اسلام راستین از زبان پرچم‌دار و احیاگر اسلام برای همه نامأنوس بود، اما پس از فوت ایشان با توجه به وصیت‌نامه شان دریافتیم که منظور از اسلام راستین شناختن اسلام از طریق اهل بیت(ع) است.

منبع: فارس

. انتهای پیام /*