بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در پیامی در روز نهم بهمن ماه 57 خطاب به ملت ایران به افشاى جنایات دولت بختیار در تهران و شهرستان ها پرداختند و مردم را به ادامه مبارزه فراخواندند. متن پیام رهبر کبیر انقلاب اسلامی که از محل اقامتشان در نوفل لوشاتو صادر کردند، به شرح زیر است:

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

باز کشتارها و قتل عام هاى دسته جمعى را در تهران و شهرستان ها شروع کردند، باز دژخیمان محمد رضا با مسلح شدن به ادعاى قانون و استقلال کشور و سرپوش ملیت به جان مردم بى‏پناه افتاده ‏اند، باز دست ناپاک خیانتکار عمال بیگانه از آستین نوکرهاى محمد رضا پهلوى درآمد و ملت را به جرم آزادیخواهى و استقلال طلبى به عزا نشاند.

تا دیروز محمد رضاى خائن، ارتش را با آتش گشودن روى ملت و برادران و خواهران خود ننگین کرد، اکنون نوکر یا نوکران خائنش، این خدمت به استعمار را به عهده گرفتند. هر روز مواجه با یک دسته نیرنگ باز هستیم که مى ‏خواهند منافع اجنبى را تأمین کنند، اگر چه به کشتار هزاران نفر از این ملت رنجدیده شجاع بینجامد. ملت دلیر با خون جوانان عزیز خود محمد رضا را از صحنه خارج کرد، لکن اجانب یک مُهره دیگر «1» را با نقاب ملیت به صحنه آوردند. اینان از این مهره ‏ها فراوان دارند که سالها با ماسک فریبنده در خدمت هستند و به مجرد رفتن مُهره‏اى، مُهره دیگرى را مورد تأیید قرار داده‏اند و نمى‏ دانم پس از این چه خواهند کرد، ولى باید بدانند که ملت هوشیار، از این نیرنگ ها غافل نیست و یکى پس از دیگرى را مدفون خواهد کرد.

ملت عزیزم! دوستان من! نه به وعده ‏هاى پوچ دولت هاى غیر قانونى اعتنا کنید و نه از هیاهوى دژخیمان بهراسید. نهضت مقدس را به پیش برانید و به آخر رسانید و دست‏ اجانب و نوکرهاى از خدا بی خبرشان را از کشور عزیز قطع کنید. خائن اصلى را با خفت بیرون کردید، همت کنید و این تتمه که حُشاشه «2» اى بیش نیستند از صحنه خارج کنید. خداوند با شماست.

اکنون بر جمیع جناح هاى ملى و دولتى است که چون گذشته دولت غیر قانونى را محکوم کنند و اطاعت از آن نکنند که اطاعت طاغوت حرام و مخالف رضاى خداست. من از طبقه شریف ارتش که دستشان به خون جوانان آلوده نشده است مى‏ خواهم که ننگ اطاعت از جنایتکاران را تحمل نکنند و با قاطعیت آنان را از مقابله با ملت بازدارند. ملت از خود شماست، براى منافع اجانب برادرکشى نکنید و با پشتیبانى از اسلام و ملت، نام خود را در تاریخ جاوید کنید.

من از کارمندان وزارتخانه ‏ها مى‏ خواهم که زیر بار ننگ اطاعت از غاصبان حقوق ملت نروند، کمک به این یاغیان و اطاعت از آنان حرام و مخالف شرع و عقل است.

من از ملت ایران که تحمل این همه مصیبت و زحمت را کرده و مى‏ کنند، تشکر صمیمانه مى‏ کنم و از خداوند تعالى سلامت آنان را خواهانم. من در اولین فرصت خودم را نزد شما مى‏ بینم تا در شادى و غم با شما سهیم باشم و با هم در صف واحد به اعمال عمّال اجانب خاتمه دهیم. من امیدوارم به فوز احْدَى الحُسْنَیَیْن «3» نایل شوم، یا پیشرفت مقصود و اقامه عدل و حق، یا شهادت در راه آنکه راه حق است. از خداوند تعالى غلبه حق بر باطل را خواهان و پیروزى ملت شریف ایران را خواستارم. و السلام على من اتبع الهدى.

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

(1) شاپور بختیار.

(2) پَرِ کاه، باقى مانده روح در تن بیمار.

(3) اشاره به آیه 52 سوره توبه: «یکى از دو کار نیک و پسندیده».

(صحیفه امام، ج‏6، ص: 1 و 2)

. انتهای پیام /*