به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از جماران، سید احمد حسینی، مسئول کمیته امور جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان در سومین جلسه این کمیته که در ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) برگزار شد گفت: انتخاب و تقدیر از معلمانی که در طول سال ها درباره حضرت امام و اندیشه های ایشان فعالیت کرده اند، می تواند مشوق خوبی برای فعالان این حوزه باشد. 

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه امتحانات دانش آموزان در ایام بزرگداشت حضرت امام (س) قرار گرفته، می توان چنین پیشنهادی را مطرح کرد که هر دانش آموز خاطره ای را درباره حضرت امام از پدر و مادر خود پرسیده و آن را ارسال نماید.

در این جلسه همچنین نمایندگانی از وزارتخانه ها و نهادهای مرتبط با امور جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان حضور داشتند که نماینده آموزش و پرورش با اشاره به برخی فعالیت هایی که در آستانه مراسم بزرگداشت حضرت امام(س) در این وزارتخانه تدارک دیده شده گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی، مقاله نویسی، کتابخوانی و اجرای مراسم متناسب با بزرگداشت حضرت امام(س) از جمله برنامه های تدارک دیده شده این وزارتخانه است.

در بخش دیگری از این جلسه، نماینده دانشگاهیان اظهار داشت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مدارس سما را در اختیار دارد؛ طراحی شش عنوان کتاب در رابطه با ماهیت حضرت امام برگرفته از کتاب «جنود عقل و جهل» ایشان را انجام داده ایم که این کتاب ها را برای مقاطع اول و دوم ابتدایی تا مقاطع دانشگاهی ارائه می کنیم. از این کتاب ها می توان برای مسابقات بهره گرفت.

مسئول کمیته امور جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان همچنین تصریح کرد: برای نُه خرداد، برنامه ای جهت حضور در حسینیه جماران و ده خرداد، تجدید میثاقی با حضرت امام(س) در حرم مطهر ایشان در نظر گرفته شده است.

در پایان این جلسه با بیان نظرات نمایندگان حاضر از نهادهای مرتبط با این کمیته، حسینی، رییس کمیته  نام گذاری روزها را اعلام کرد: شنبه نُه خرداد با عنوان امام، جوانان و دانشگاهیان (فرهنگیان)، ده خرداد با عنوان امام، نهضت علمی و خودباوری، یازده خرداد با عنوان امام، زنان دانشگاهی و تحکیم خانواده، دوازده خرداد با عنوان امام، وحدت اسلامی، همدلی و همزبانی، سیزده خرداد با عنوان امام، مهدویت و حکومت الهی، چهارده خرداد با عنوان امام، رهبری و ولایتمداری و در نهایت روز پانزده خرداد با عنوان امام، مردم و نهضت اسلامی.

. انتهای پیام /*