به گزارش پرتال امام خمینی (س) به نقل از جماران دکتر سید احمد حسینی، مسئول کمیته امور جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان در این نشست گفت: جامعه دانشگاهی باید صدای ملت را بیان  کند. باید از جامعه  دانشگاهی و محیط های دانشگاهی خواسته شود که ترویج  اندیشه های حضرت امام خمینی (س) را نهادینه کنند.

وی با تأکید بر اینکه غیر از برنامه های متمرکز این کمیته خود دانشگاه ها و دستگاه ها نیز باید جدای از برنامه های این کمیته برنامه هایی برای جامعه هدف خودشان برنامه ریزی و اجرا کنند، از نمایندگان دستگاه ها خواست که گزارشی از کارهای صورت گرفته  ارائه  دهند.

انسانی نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این جلسه گفت: همایش هایی با موضوع امام و انقلاب اسلامی در دانشگاه  ها برگزار می شود که یکی از آنها همایش «میراث امام و رهبری» است که در روز پنجم خرداد ماه در دانشگاه تهران برگزار می شود. در کنار آن پیشنهاد برنامه هایی را به دانشگاه های مختلف ارایه شده است.

کیانژاد نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  ها ضمن عنوان کردن اینکه  این نهاد حدود 2 هزار و 800 مبلغ و مبلغه دارد، گفت: این مبلغان در مناسبت های مختلف به دانشگاه  ها می روند و به کار تبلیغی می پردازند و با توجه به تقارن ایام ولادت امام زمان (عج) و بزرگداشت امام خمینی(س) از آنها خواسته شده  که این موضوع را مدنظر داشته باشند.

سید احمد حسینی در این  نشست خطاب به نماینده سازمان بسیج دانشجویی گفت: بسیج می تواند نقش کلیدی به خصوص در دانشگاه ها داشته باشد چرا که بسیج رکن اصلی ترویج افکار امام خمینی (س) در دانشگاه ها است. چون بنیان بسیج را امام گذاشتند ما انتظارمان این است که بسیج فعال تر باشد.

شهبازی نماینده دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست ضمن بیان گزارشی از فعالیت های این دانشگاه گفت: مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی در بحث امام و ترویج اندیشه های ایشان اهتمام بیشتری دارد. از جمله فعالیت ها، فعال شدن  مرکز امام و انقلاب اسلامی و تشکیل ستاد بزرگداشت امام خمینی (س) برای اولین بار در دانشگاه آزاد است.

محمودی کیا نماینده جهاد دانشگاهی نیز با بیان اینکه امروز دوازدهمین سالگرد تشکیل ستاد بزرگداشت امام خمینی (س) در جهاد دانشگاهی است به ذکر فعالیت های جهاد دانشگاهی از جمله نشریه تخصصی ایکنا و برپایی نمایشگاه ها و همایش هایی با موضوع امام و انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: یک هزار نفر از اعضای جهاد دانشگاهی به خصوص اعضای هیا ت علمی مشغول به فعالیت در این  حوزه هستند.

لازم به ذکر است در این نشست مقرر شد که در روزهای یکشنبه نهم و دوشنبه دهم خرداد ماه نهادها و وزارتخانه های عضو کمیته امور جوانان، فرهنگیان  و دانشگاهیان برنامه های تجدید میثاقی در حرم مطهر امام خمینی (س) و حسینیه جماران داشته باشند.

. انتهای پیام /*