به گزارش پرتال امام خمینی (س) به نقل از جماران حجت الاسلام و المسلمین علی کمساری گفت: امسال سال پر باری در فعالیت های فرهنگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) است.

معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با بیان اینکه کار کردن در حوزه اندیشه امام مایه مباهات است، تأکید کرد: هر کار فرهنگی و هنری که از سوی معاونت فرهنگی تهیه و موجب نشر بیش از پیش افکار و سیره امام خمینی (س) می گردد، باعث دلگرمی است.

وی گفت: امسال در طرح ها و برنامه های معاونت فرهنگی و هنری مؤسسه فعالیت های گسترده ای صورت گرفته و برگزاری دو جشنواره ملی شعر و فیلم کوتاه در دستور کار قرار دارد.

کمساری با اشاره به پیش بینی پروژه های ماندگار و فاخر موسیقی با موضوع امام، تصریح کرد: در آینده نزدیک این پروژه ها در سطحی وسیع معرفی و به علاقمندان امام عرضه خواهد شد.

وی افزود: در حوزه ادبیات داستانی نیز اقدامات ارزشمندی صورت گرفته و در آینده نزدیک 8 رمان در زمینه حضرت امام، شخصیت و اندیشه ایشان منتشر خواهد شد.

معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) تأکید کرد: برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری «روح الله» که در بر گیرنده جشنواره های شعر یار و یادگار، جشنواره فیلم کوتاه آینه و آفتاب و جشنواره هنرهای تجسمی مهر است، تا پایان سال با هدف جذب مشارکت جدی تر شاعران، نویسندگان، فیلم سازان و هنرمندان رشته های تجسمی از سوی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) برپا می شود.

کمساری همچنین با اشاره به جوان اندیشی امام خمینی (س) خاطرنشان کرد: امام نسبت به جوانان نگاه ویژه ای داشتند و همواره در واسپاری امور به جوانان تأکید می کردند؛ لذا کارگروه جوانان معاونت فرهنگی و هنری در حال برنامه ریزی جهت برگزاری همایش ملی با نام «امام و جوانان» است.

در ادامه این نشست برنامه ها و فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) توسط مدیران فرهنگی این مؤسسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مدیران فرهنگی به ارائه پیشنهاد در اجرای مطلوب تر برنامه ها پرداختند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری رئیس نمایندگی اصفهان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) به ارائه گزارشی از روند فعالیت های مؤسسه در نمایندگی اصفهان پرداخت و گفت: نمایندگی اصفهان به عنوان بازوی اجرایی معاونت فرهنگی و هنری فعالیت های ارزشمندی در حوزه ادبیات و فرهنگ، هنرهای تجسمی، فیلم، فیلم نامه نویسی و آموزش های مجازی انجام داده است.

در این نشست مدیر عامل عروج فیلم نیز به ارائه گزارشی مبسوط از روند فعالیت های حوزه مربوطه پرداخت.

. انتهای پیام /*