به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) حجت‌الاسلام «شیخ حاتم ابودیه» از کشور لبنان و امام جمعه و جماعات جمعیت مسلمانان لبنانی مقیم بریتانیا در لندن، در همایش بین‌المللی تقریب بین مذاهب اسلامی، با تأکید بر اینکه برگزاری ششمین کنفرانس تقریب با عنوان «نقش فرهنگی تقریب در تحقق همزیستی اجتماعی»، موضوعی است که حضرت امام خمینی(س) از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی، همگان را به آن دعوت می‌کرد، اظهار داشت: این تأکید امام خمینی(س) پیشرفت‌های بزرگی را در راه وحدت و تقریب بین مذاهب به ارمغان آورد و هم اینک حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای نیز در همین مسیر با عزم و جدیّت تمام گام بر‌می‌دارند.

 وی در سخنرانی خود با عنوان « تقریب؛ گامی پیشروانه در تحقق گفت‌وگوی مذهبی» همچنین گفت: این کنفرانس در زمانی برگزار می‌شود که جهان اسلام در حال تغییر و تحوّل است و نهضت‌های اسلامی در سرزمین‌های مختلف فعالانه رشد کرده و دستاوردهای بزرگی نیز داشته‌اند و البته این موضوع موجب افزایش توطئه‌ها علیه امت اسلامی نیز شده و خطرات متعدد و متنوعی آنان را تهدید می‌کند.

 حجت الاسلام شیخ حاتم ابودیه گفت: دشمن با بهره‌گیری از امکانات گسترده خود سعی در ایجاد اختلاف و چنددستگی در میان امت اسلامی را دارد و با تلاش بسیار درصدد آن است تا مانع اتحاد و همبستگی میان مسلمانان از همه مذاهب اسلامی شود.

 وی افزود: هدف نهایی همه این تلاش‌ها و فعالیت‌ها، ایجاد سلطه‌ای جدید بر ملت‌ها و سرزمین‌های اسلامی و جلوگیری از پیشرفت مسلمانان و ایجاد چندگانگی و دشمنی میان آنان به بهانه‌های مختلف است.

 امام جمعه و جماعت مسلمانان لبنانی مقیم بریتانیا در آخرین بخش از سخنان خود افزود: محور همه تلاش‌های دشمنان اسلام بر قطع ارتباطات و گفت‌وگوی میان مسلمانان از مذاهب مختلف اسلامی متمرکز شده است؛ چراکه آنان می‌دانند مهمترین عامل قوت و بازدارندگی و اتحاد میان مسلمانان، گفت‌وگو برای حل اختلافات مذهبی است و اگر مسلمانان با محوریت شرع مقدس اسلام گردهم آیند، همه توطئه‌های دشمنان و بیگانگان نقش بر آب خواهد شد.

 ششمین کنفرانس بین‌المللی «تقریب میان مذاهب اسلامی» با عنوان «نقش فرهنگی تقریب در رسیدن به همزیستی اجتماعی» دیروز، 8 مهر ماه، با حضور جمعی از شخصیت‌ها و اندیشمندان برجسته مسلمان از کشورهای مصر، انگلیس‌، لبنان‌، الجزایر‌، عراق، مغرب، فرانسه، پاکستان، هند، یمن، استرالیا، ایران، عربستان سعودی و بحرین در مرکز اسلامی انگلیس در لندن برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین «عبدالحسین معزی» نماینده حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در بریتانیا و رییس مرکز اسلامی انگلیس در این جمع حضور داشت و در مراسم افتتاحیه به ایراد سخنرانی پرداخت.

. انتهای پیام /*