پیکر مرحوم «سیدجمال الدین خرمی نژاد» هنرمند نقاش و تصویرگر تمثال حضرت امام خمینی(س) صبح امروز -چهارشنبه- با حضور جمعی از هنرمندان و شاگردانش و با قرائت پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام از جلوی تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا‌(س) تشییع شد.

به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، پیکر مرحوم «سیدجمال الدین خرمی نژاد»هنرمند نقاش و تصویرگر تمثال حضرت امام خمینی(س) صبح امروز -چهارشنبه- با حضور جمعی از هنرمندان و شاگردانش از جلوی تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا‌(س) تشییع شد.
استاد نوری نظری دوست و همکار این هنرمند در این مراسم، استاد خرمی نژاد را یکی از برجسته ترین هنرمندان معاصر دانست و گفت: وی تنها هنرمندی تک بعدی نبود، بلکه مینیاتوریست، تذهیب کار، نقاش، پژوهشگر و استادی سخاوتمند بود.
نوری افزود: خرمی ن‍ژاد شاگردان بزرگی تربیت کرده بود و همیشه اعتقاد داشت باید از گذشتگان آموخت اما در گذشته نماند.
وی، درباره وی‍ژگی‌های اخلاقی این هنرمند گفت: استاد خرمی نژاد همیشه می‌خواست با ثبت کردن زیبایی‌ها در قاب نقاشی آن ها را برای آیندگان نگه دارد. او هرگز به مال و مقام اهمیتی نمی‌داد و همواره برای هنر این مملکت تلاش و دلسوزی می‌کرد.
در ادامه این مراسم، «مظلومی پور» نقاش و «مرجان مدرسی» از شاگردان استاد متنی را در وصف وی قرائت کردند. همچنین از یدالله کابلی خوانساری و مرتضی کاظمی برای سخنرانی دعوت شد که آن ها به دلیل تاثر بسیار نپذیرفتند.
سیدجمال‌الدین خرمی نژاد هنرمند نقاش و طراح گرافیک ‌در سال 1324 متولد شد و در سال 1349 در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. وی عضو انجمن نقاشان ایران، کارشناس سابق مرکز هنرهای تجسمی، مدرس نقاشی، داور و دبیر چند نمایشگاه و جشنواره مختلف بود و نمایشگاه‌های متعددی از آثارش در ایران و دیگر کشورها برگزار شد که جوایزی را نیز از جشنواره‌های ملی و بین المللی کسب کرده است. جمال‌الدین خرمی‌نژاد یک‌شنبه 23 مهرماه در سن 67 سالگی بر اثر عفونت ریوی و ایست قلبی در منزل خود از دنیا رفت.
از این هنرمند آثار بسیار بر جای مانده است که از آن جمله می‌توان به پرتره‌های نقاشی و پوستر از امام خمینی(س)، شهید رجایی،‌شهید بهشتی و آثاری با موضوعات انقلابی اشاره کرد.
مجلس ترحیم این هنرمند و مدرس دانشگاه نیز روز جمعه(28 مهرماه) از ساعت 9 تا 10:30 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

. انتهای پیام /*