به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از ابنا، «حبیب‌الله عسکراولادی» با بیان اینکه افتخار شیعه و جمهوری اسلامی، حرکت در مسیر علوی و فاطمی است، گفت: امیرالمؤمنین‌(ع) به دو ویژگی شیعیان واقعی اشاره می‌کنند که شامل یکی به زحمت انداختن خود و دیگری تلاش برای در آسایش دیگران بودن است.

وی با بیان اینکه این مسئله همواره الگوی امامان ما بوده و آن را از رسول الله‌(ص) آموخته بودند، افزود: تا زمانی که مسلمانان به غدیر بازگشت نکنند، عزت اسلامی شان به دست نمی‌آید.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به این سؤال که غدیر چگونه توانسته به نظام اسلامی کمک کند؟، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست با حمایت مراجع و علما به نماد مردم سالاری دینی در دنیا تبدیل شود که نهاد مرجعیت شیعه نیز خود از غدیر عزت گرفته است و این مسئله، عزت مسلمانان را آشکار می‌کند.

وی همچنین با اشاره به الگوبرداری بیداری اسلامی از غدیر  ادامه داد: حرکتی که در کشوهای اسلامی در جهت نابودی ایادی استکبار به راه افتاده، همه از برکت غدیر است.

رئیس سابق کمیته امداد امام(س) به خاطره‌ای ناگفته از دیدارش با امام خمینی(س) اشاره کرد و اظهار داشت: در اوایل انقلاب اسلامی، در دیدار با امام ایشان به من سفارش کردند تا به اعماق کشور بروید و با مردمی که هیچ مسئولی صدای آنها را نمی‌شنود، هم‌کلام شوید.

وی افزود: من نیز این کار را کردم و پس از اینکه بازگشتم، به امام عرض کردم: «در بعضی از شهرها و روستاها سطح زندگی مردم، هم سطح با زندگی دام های آنهاست». امام نیز متأثر شدند و فرمودند: «اگر نظام ما نتواند این عقب ماندگی‌ها را جبران کند، اسلامی نیست».

. انتهای پیام /*