به گزارش پرتال امام خمینی، رسول سعادتمند مدیر انتشارات تسنیم در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی (منا نشر)، در خصوص این کتب اظهار نمود: تمامی کتب منتشر گردیده توسط این انتشارات با محوریت حضرت امام خمینی(س) منتشر گردیده است.

در میان این کتب، مجموعه‌ای با نام درس‌هایی از امام(س) که در آن فرمایشات حضرت امام(س) آمده است و برخی از عناوین این مجموعه نیز شامل بیانات و خاطرات ایشان است‌. مجموعه درسهایی از امام خمینی(س) شامل زیر مجموعه‌هایی همچون اخلاق در خانواده، ملی‌گرایی و نفاق، قناعت و ساده زیستی و عبادت و خودسازی و دیگر عناوین می‌باشد. کتبی مانند سیره رسول الله و آرمان‌های انبیاء و رسالت فرهنگیان شامل بیانات امام بوده و حج ابراهیمی نیز شامل پیامهایی از ایشان است که در خصوص حج می‌باشد که به ترتیب سال‌های صدور در این کتاب آمده است.

وی با اشاره به تحلیلی نبودن این کتاب‌ها افزود ترکیب فرمایشات و خاطرات حضرت امام(س) سبب گردیده که جذابیت ویژه ای برای مخاطبین ایجاد شود.

سعادتمند افزود‌: کتاب‌هایی که در سال‌های گذشته همچون 85 و 86 منتشر شده‌اند مفصل و حجیم بوده و برخی کوتاه‌تر و با حجم کمتری ارائه گردیده‌اند. این کتاب‌ها در قطع‌های مختلف همانند پالتویی، وزیری، رقعی منتشر شده و شامل عناوینی همچون تاریخچه انقلاب اسلامی در کلام امام خمینی رحمه‌الله، انقلاب، از آغاز تا پیروزی در نامه‌ها و پیام‌های امام خمینی(س)، نامه‌ها و پیام‌های امام خمینی به دانشجویان، وظایف مسئولین، شوراها و انجمن‌های اسلامی، از دیدگاه امام خمینی (به انضمام قانون شوراها و انتخابات شهرداران با آخرین اصلاحات)، ویژگی‌های انتخابات سالم، نماینده شایسته، مجلس مقتدر، از دیدگاه امام خمینی، آئین دانشوری در سیره امام خمینی رحمه‌الله می‌باشند.

وی در پایان اظهار نمود  تلاش می‌کنم تا در آینده کتاب‌های دیگری را نیز با کیفیت مطلوب و در خور شان مخاطبین ارائه نماییم.

. انتهای پیام /*