محمود پارچه باف مدیر پروژه ضریح مطهر اعلام کرد: عملیات انتقال ضریح مطهر از قم به کربلا در قالب کاروان سفینة النجاة از روز دوشنبه یازدهم محرم الحرام مطابق با ششم آذرماه  از قم حرکت خواهد کرد.

به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، وی در تشریح جزئیات این حرکت گفت: ضریح مطهر در شام غریبان شهیدان کربلا از محل کارگاه(مدرسه علمیه معصومیه) به میدان آستانه مقدسه حضرت معصومه(سلام الله علیها) منتقل خواهد شد و مردم شریف استان قم و زائران کریمه اهل بیت فرصت دارند تا در این شب با این ضریح مطهر وداع کنند. سپس در صبح روز دوشنبه یازدهم محرم از ساعت 9 تا 11 صبح مراسم رسمی وداع برگزار خواهد شد. خودوری حامل ضریح مطهر راس ساعت 11 صبح از جوار کریمه اهل بیت و گلزار شهدای شیخان حرکت خود را به سوی تهران آغاز خواهد کرد.

وی ادامه داد: در غروب روز دوشنبه، در مرقد حضرت امام خمینی(رضوان الله علیه) مراسم رسمی استقبال از ضریح مطهر با حضور هیئات و شخصیت های مذهبی و سیاسی برگزار شده و سپس کاروان در میدان امام حسین(علیه السلام) تهران مستقر خواهد شد. لازم به ذکر است، پیشتر اعلام شده بود که محل استقرار کاروان حامل ضریح در مصلای تهران است که بنا به دلایل فنی این مکان برای حضور کاروان آماده نشد، لذا بنا به صلاحدید مسئولین استان تهران، میدان امام حسین(علیه السلام) برای این کار در نظر گرفته شد.

وی افزود: کاروان سه شنبه و چهارشنبه شب را در تهران مستقر بوده و صبح روز پنجشنبه از تهران خارج و با عبور از شهرهای ساوه، اراک، بروجرد، خرم آباد، اندیمشک، دزفول، شوشتر، اهواز، آبادان و خرمشهر به مشهد شهیدان و کربلای ایران یعنی مرز شلمچه خواهد رسید و مراسم وداع با خاک گلگون جمهوری اسلامی ایران در این مکان انجام شده و سپس کاروان به سوی شهر بصره عازم خواهد شد.

مدیر پروژه ضریح مطهر در پایان اظهار داشت: یقین داریم دستی که ما را به این سمت و سو هدایت کرد که این کاروان عظیم را در روز عاشورا از شهر قم به حرکت در آوریم، قطعاً  وقایع را به گونه ای رقم خواهد زد که شیعیان اباعبدالله عمق ارادت خویش را در استقبال و بدرقه ی ضریح آن حضرت تبدیل به موجی به یاد ماندنی در تاریخ کنند.

. انتهای پیام /*