نامه
چگونگی ارسال نامه ها
نامه به آقای سید احمد خمینی (بیان چگونگی ارسال نامه ها)
نسخه چاپی | ارسال به دوستان
برو به صفحه: برو

نوع ماده: صحیفه امام

پدیدآورنده : خمینی، روح الله، رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، 1279 - 1368

محل نشر : تهران

ناشر: مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)

زمان (شمسی) : 28 اس‍ف‍ن‍د ‭1353

زمان (قمری) : 5 ربیع الاول ‭1395

مکان: نجف

شماره صفحه : 77

موضوع : چگونگی ارسال نامه ها

زبان اثر : فارسی

مخاطب : خمینی، سید احمد

نامه به آقای سید احمد خمینی (بیان چگونگی ارسال نامه ها)

نامه

‏زمان: 28 اسفند 1353 / 5 ربیع الاول 1395‏

‏مکان:  نجف‏

‏موضوع: چگونگی ارسال نامه ها‏

‏مخاطب: خمینی، سید احمد‏

‏ بسمه تعالی‏

‏احمد عزیزم‏

‏     ان شاءالله تعالی سلامت و موفق باشید. مرقومات شما از کویت و لبنان واصل شد.‏‎ ‎‏مرقوم اخیر هم از سوریه رسید‏‎[1]‎‏ مبلغ سه هزار نوشته بودید به آقای سمیعی‏‎[2]‎‏ بدهم؛‏‎ ‎‏ایشان اینجا نیستند و نمی دانم کجا است. از سلامت خودتان همیشه مطلعم کنید، با‏‎ ‎‏آدرسهای مختلف. یک آدرس که از همه شاید بهتر باشد: آدرس حاج کویتی خودمان‏‎ ‎‏است:‏

‏کویت ـ سوق السلاح ـ ص ب 690 ـ مؤسسۀ آقای حاج رئیسی اشکنانی‏‎[3]‎

‎ ‎

  • آقای سید احمد خمینی دربارۀ پاورقیهای این نامه چنین مرقوم نموده اند:1 ـ این نامه ها بار سیاسی داشته است. زیراکسی که به عراق می رفته حاضر به حمل آن نشده است. ناچار ما به وسیلۀ مسافرینی که به کشورهایی نظیر سوریه مسافرت می کرده اند، آنها را ارسال کرده ایم. که آنها در آن کشورها به وسیلۀ پست و یا مسافر به مقصد نجف بفرستند.
  • ـ مقصود، انقلابی بزرگ حجت الاسلام والمسلمین شهید محمد منتظری است که اینجانب برای ایشان پول، اخبار و مایحتاج دیگر ارسال می کردم. چون به نجف رفته بود، به امام نوشته بودم که به شهید منتظری بدهند و من به عمویم حضرت آیت اللّه پسندیده وکیل امام در قم می دادم که ایشان (شهید منتظری) از نجف بدون اطلاع دیگران رفته بود. او معمولاً زمان مسافرتهایش را از همه کتمان می کرد.
  • ـ به این آدرس به عنوان مقصد، هرگز از مبدأ ایران به طور مستقیم نامه ارسال نمی شد بلکه از کشور ثالثی نامه ها به این آدرس فرستاده می شد.