گلزار نامه ها (59)

(ترجمه چند نامه خارجی)

 فرستنده: اجتماع ایرانیان برن

کشور: آلمان

تاریخ: ندارد

حضرت آیت الله عظمی خمینی پیشوای انقلاب تاریخی ایران

با عرض سلام

بدینوسیله پیروزی مردم غیور و وطن پرست ایران بر خائنین مملکت و بیرون راندن استثمارگران از سرزمین مقدسمان را به آن حضرت و مردم ایران تبریک گفته پیروزی هرچه بیشتر هموطنان تحت رهبری خردمندانه  عالیجناب را از خداوند متعال آرزو می کنیم.

درود فراوان به روح شهدای انقلاب. سپاس به پایداری زندانیان سیاسی.

با درودهای فراوان

 

فرستنده: اجتماع ایرانیان برن

کشور: آلمان

تاریخ: ندارد

حضرت آیت الله العظمی خمینی

 پیشوای انقلاب تاریخی ایران با عرض سلام

اجتماع ایرانیان برن افتخار دارد باطلاع عالیجناب برساند که با همکاری اطاق بازرگانی و صنایع ایران و سویس موفّق شده است کمک هائی از قبیل فرستادن پزشک و ارسال دارو و کنسرو خون از طرف صلیب سرخ جهت مجروحین این انقلاب بایران بفرستد.

ضمناً خاطرنشان میدارد هم اکنون که واقعه اسفناک زلزله خراسان پیش آمده با کمک اطاق بازرگانی ایران و سویس و صلیب سرخ آماده گی همه گونه کمک به آسیب زده گان این منطقه را دارد. از عالیجناب تمنا داریم نام افراد مورد اعتماد را در ایران در اختیار این اجتماع گذاشته تا هرچه زودتر کمک هائی در صدد رفع احتیاجات اهالی این منطقه بعمل آید.

در اینجا لازم میداند از همکاری آقای بنی صدر که ما را در جریان احتیاجات گروه پزشکان ایران قرار داده اند تشکر نماید. و امیدوار است این همکاری همچنان ادامه داشته باشد

 

با درود فراوان

رونوشت جهت اطاق بازرگانی ایران سویس

 فرستنده: ضیاء السیدین کاظمی

کشور: پاکستان

تاریخ: 10 / 4 / 1979

زبان: اردو

سلام علیکم

    ضمن دعا برای نابودی توطئه ها و حفظ و نگهداری علماء ایران و عراق از بلایا و آفات، طول عمر و سلامتی جناب عالی، قبول ایثار و جان نثاری مجاهدین و شهداء در درگاه خداوندی و پیروزی کامل انقلاب اسلامی را از خداوند متعال خواهانم.

   ملت ایران در یک همه پرسی به جمهوری اسلامی رأی دادند و در ایران حکومت اسلامی برقرار شد . به ملت ایران تبریک عرض می کنم.

 

فرستنده: دکتر میر عبدالعلی حسینی

کشور: ایالات متحده

تاریخ: ندارد

جناب حجت الاسلام و المسلمین احمد خمینی

بسمه تعالی

ابتدا سلام و احترامات خویش را اینجانب دکتر میرعبدالعلی حسینی خدمت حجت الاسلام آقای محترم احمد خمینی رسانیده از خداوند متعال طول عمر برای امام عزیزم خمینی بزرگوار و صحت کامل برای فرزند بزرگوارشان خواهانم.

این جانب از سادات و شیعه اثنا عشری شهر کابل افغانستان و از دوستداران حضرت امام می باشم. بعد از روی کار آمدن رژیم کمونیستی و به شهادت رسانیدن اکثر از مومنین شهر کابل من مجبور به ترک وطن و دیار شدم و از افغانستان عازم هندوستان گردیدم.  بعد از مدتی فامیلم هم در آنجا با من یکجا شد. و مدت چهار سال در هندوستان در مشهورترین دانشگاه آن که قبلاً نایل به اخذ دتری ماستری در رشته جراحی عمومی شده بودم بار دیگر به رشته اختصاصی جراحی کودکان مشغول تحصیل شدم. بعد از ختم تحصیل کوشیدم که عازم ایران عزیز اسلامی گردم اما نظر به نداشتن گذرنامه موفق به آن نشدم. مجبوراً چون یکی از برادرانم در امریکا تحصیل می کرد عازم امریکا شدم. و مدت تقریباً چهار سال میشود که درا ین سرزمین که اجتماع آن ناسالم و مادیات به همه امور حکمفرمائی دارد زندگی را بسر می بریم. و زندگی برای فرد مسلمان و شیعه در این جا خیلی رنج آور است. درین مدت چهار سال نهایت کوشیدم که به سرزمینی اسلامی ایران بروم اما موفق نشدم.

فرزند امام عزیزم، من یکی از دوستداران و پیروان امام بزرگوارم و رشته تخصصی ام جراحی کودکان می باشد. در این رشته اختصاصی تقریباً مدت بیست سال تجربه کار دارم و قبل از مهاجرت از افغانستان به جراجی کودکان و رئیس انستیتو اطفال کابل وظیفه دار بودم و آرزومندم تا به ایران عزیز بحیث جراحی کودکان  خدمت کنم و آرزومندم سه فرزندم که سادات حسینی  نصب اند در دامان اسلام تربیت و بزرگ گردند. و اینک به دفتر امام بزرگوار که حامی مستضعفان جهان و ناتوانان اند توسل ورزیدم.  عریضه و سوابق کار خویش را ضمیمه این نامه به خدمتتان تقدیم میدارم. در صورتی که آن بزرگوارم لازم بدانند به وزارت بهداری رجعت بدهند. در صورتی موافقت آن وزارت اینجانب با فامیل خویش عازم ایران می شوم. و به حیث تخصص جراح کودکان مصدر خدمت برای اطفال عزیز می گردم. و نیز چون زبان مادری ام فارسی می باشد در تدریس جراحی اطفال اقدام می ورزم.

 در خاتمه دست آن آقای عزیز و محترم را بوسیده از شما التماس دعا دارم.

با عرض حرمت

 فرستنده: راینهولد دام

کشور: آلمان

تاریخ: 20 آگوست 1981

زبان: آلمانی

جناب امام خمینی

من یک آلمانی وفادار هستم و به خدا اعتقاد دارم چرا که پدربزرگم 65 سال پیش در ایران زندگی می کرده است. او طی جنگ جهانی اول در کشور مشترک ما بوده و برای من و خانواده ام بسیار در مورد دین محمد صحبت کرده بود. پدربزرگم طی این مدت فوت کرد ولی من از او آموختم که تنها الله خدای واقعی است. من هر روز 5 مرتبه بدرگاهش برای سلامتی شما و پیروزی انقلاب اسلامی دعا می کنم.

من خود را یک ایرانی معتقد احساس می کنم و امیدوارم که موقعیتی برایم پیش آید تا بتوانم شهرهای مذهبی مثل قم و مشهد امام رضا(ع) را زیارت کنم و ضریح آنها ببوسم.

همیشه از خود سؤالی کرده ام که چطور می توانم با امکاناتم به انقلاب اسلامی کمک نمایم. چرا که می دانم که تنها اعتقاد به خداوند انسان را خوشبخت می کند.

من دریافتم که آمریکائیها - این خوکهای امپریالیستی- نمی خواهند که کشورهای دیگر با ایران تجارت کنند تا تهیه مواد غذائی را دچار مشکل نمایند. بنابراین تصمیم گرفتم که دیگر داخل آلمان فعالیت نکنم بلکه فقط و تنها با کشورمان ایران وارد معامله گردم.

من در سالهای اخیر روابط بسیار خوبی با شرکت های آلمانی ایجاد نموده ام و می توانم از طریق شرکت ها همه نوع مواد غذائی و سایر تولیدات را تهیه و ارسال نمایم.

من به شما قول می دهم که شرکتهای آنها را وادار نمایم که تقریباً بدون سود با شما کار نمایند چرا که آنها نباید بوسیله ملت ما ثروت اندوزی نمایند.

بسیار خوشوقت خواهم شد که مرا به شرکتهای ایرانی معرفی نمائید تا آنها به من بگویند که چه  اجناسی به چه تعداد نیاز دارند. من این اقلام درخواستی را بلافاصله برای شما خواهم فرستاد.

فقط وقتی که به ملت ایران بتوانم کمک نمایم دوباره در زندگی خوشحال خواهم شد. من به شما قول می دهم که تمام توانم را بکار گیرم.

با عرض معذرت بسیار خوشحال می شوم اگر قرآنی به زبان آلمانی یا انگلیسی برایم بفرستید چرا که در آلمان به من فرصت یادگیری فارسی را ندادند.

من دوست می داشتم به ایران بیایم و در این کشور زندگی کنم چرا که می دانم مردم در آنجا بسیار خوشبخت هستند اما متأسفانه مادرم چندین سال است که سخت مریض می باشد و من نمی توانم او را ترک کنم.

من می دانم که بالاخره روزی به ایران خواهم آمد تا بقیه عمر را در آن به سر برم. چرا که فقط در آنجا واقعاً به خدا نزدیک خواهم شد. همچنین می خواهم که با زنی ایرانی ازدواج کنم چون اروپائیان بسیار بی وفا هستند و نمی دانند که اعتقاد به خدا چه سعادتی است. از شما عذر می خواهم که با مسائل شخصی و جزئی خود مزاحم شما شدم.

برای شما امام، من آرزوی عمری دراز دارم چرا که فقط شما می توانید کشور ما را با اعتقاد حقیقی به خدا، صلح و آزادی اداره کنید. امیدوارم که انقلاب اسلامی در دیگر کشورهای جهان نیز پیروز شود.

با احترام فراوان، شخصی که همیشه برای شما حاضر خواهد بود

 فرستنده: امتیاز احمد شاقی

کشور: پاکستان

تاریخ: ندارد

زبان: اردو

   پس از سلام از طرف بنده و اعضاء اسلامی انقلابی محاز، شما را در این عید سعید فطر تبریک و تهنیت عرض می نمائیم . خداوند حامی و نامی شما باشد و سایه ات برای مسلمانان جهان جهت رهبری مستدام باشد .

 

فرستنده: مولوی سید اصغر

کشور: پاکستان

تاریخ: 7 / مه / 1989

زبان: اردو

خدمت حضرت امام خمینی

این عید سعید فطر را از طرف خود و مؤمنین گرامی به شما و دوستانتان تبریک عرض کرده و آرزوی قبولی نماز و روزه های شما را دارم . خدمتگزار شما.

 

فرستنده: توریس یودی

کشور: ایالات متحده آمریکا

تاریخ: 20 / 12 / 67

زبان: انگلیسی

حضرت امام

خدمت شما عرض ارادت دارم و از اقدامات شما را تمجید می کنم.

ارادتمند.

 

 فرستنده: دکتر پیرزاده فاضل عیاض قاسمی

کشور: پاکستان

تاریخ: 27 / فوریه / 1989

زبان: انگلیسی

   دفتر حضرت امام خمینی

          سلام علیکم. من برای سلامتی و طول عمر حضرت امام و برای مردم شجاع و غیور ایران دعا می کنم و از حکم آن حضرت در خصوص اعدام سلمان رشدی ملعون، خوشحال و خشنودم. همچنین در صورت امکان در خواست ملاقات با حضرت امام را دارم.

 

منبع: حضور، ش 89، ص 172.

. انتهای پیام /*