مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در حسینیه جماران برگزار شد. به گزارش پرتال امام خمینی(س) مراسم معرفی حجت الاسلام والمسلمین دکترعلی کمساری، بعنوان رئیس جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) ظهر امروز در حسینیه جماران برگزار شد. این مراسم با حضور شخصیت های علمی، فرهنگی و سیاسی و با حضور یادگار امام و خانواده امام راحل برگزار شد. در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین به قرائت حکم یادگار امام پرداخت.

در بخشی از حکم آیت الله سید حسن خمینی به حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی کمساری آمده است: مسوولیت شما در درجه نخست اصلاح اساسنامه و ساختار مجموعه و ایجاد تناسب آن با شرایط جدید فرهنگی است تا مسیر گذشته را هموار تر نمایید.

در ادامه مراسم، دکتر حمید انصاری در گزارشی در باره عملکرد موسسه گفت: با توجه به ماموریت ذاتی موسسه، وظیفه جمع آوری اسناد و فیلم های مرتبط با حضرت امام به خوبی انجام شده و در ادامه مورد استفاده گسترده تحقیقات علمی کشور قرار گرفت. دکتر انصاری تصریح کرد: تا کنون میلیونها جلد کتاب با موضوعات مختلف مرتبط با حضرت امام گردآوری، تنظیم و منتشر شد و برخی از این آثار به 27 زبان مختلف ترجمه گردید.  دکتر انصاری تصریح کرد: تا کنون بیش از 40 کنگره سراسری در باره اندیشه های امام خمینی در سالهای گذشته در موسسه با حضور اندیشمندان مطرح خارجی و داخلی برگزار گردید و  بیش از 70 جلد مجموعه مقالات از این کنگره ها در موسسه منتشر شده است. 

دکتر حمید انصاری با اشاره به انجام تحقیقات مهم و ملی در موسسه تصریح کرد: گردآوری و تدوین و انتشار اسناد مرتبط با امام در شهربانی، مجموعه اسناد مبارزاتی امام، و خاطرات یاران امام در کتب مختلف توسط موسسه منتشر شده و هم اکنون از منابع مهم در کشور تلقی می شود. انصاری افزود: تا کنون بیش از 50 جلد کتاب در حوزه تاریخ شفاهی و تاریخ محلی مشتمل بر خاطرات یاران و مبارزان انقلاب و همچنین تاریخ شهرها و مناطق مختلف در انقلاب انتشار یافت.       این خبر در حال تکمیل است...

 

. انتهای پیام /*