به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایکنا، سیدمحمدهادی ایازی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از نهایی شدن مطالعات اولیه تأسیس یادمان و موزه امام خمینی(س) در برج میلاد خبر داد و گفت: بر طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این طرح به زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه اواخر سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای به منظور تأسیس یادمان و موزه امام خمینی(س) در برج میلاد، میان شهرداری تهران و مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(س) به امضاء رسید، اظهار کرد: اجرای این طرح هم اکنون در مرحله انجام مطالعات کارشناسی قرار دارد و با توجه به پیشرفت قابل قبول فرآیند مطالعات اولیه آن، به زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود.

 ایازی ادامه داد: در این موزه با اتکا به هنر دیجیتال، تلاش مردم انقلابی و تأثیرات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به صورت گسترده نشان داده می‌شود.

 سخنگوی شهرداری تهران عنوان کرد: وظیفه تأمین آثار و اشیای این موزه به کارگروهی متشکل از نمایندگان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (س) و برج میلاد واگذار شده است.

 معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: علاوه بر ایجاد و ساخت موزه در مرتفع‌ترین مکان برج میلاد، شهرداری تهران در نظر دارد که کار ساماندهی جماران را که بسیار مورد تأکید شورای شهر بود انجام دهد. همچنین دو باغ امیرسلیمانی و خسروشاهی در محدوده جماران برای تبدیل شدن به موزه به تملک درآمده است.

 وی تصریح کرد: با توجه به آنکه در جماران بخش‌های دیگری از یادمان امام(س) به نمایش درمی‌آید و همچنین یک موزه نیز در محل مرقد امام‌(س) ایجاد شده است، امیدواریم این سه موزه بتواند نقش موثر امام خمینی(س) را در پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی بیان کند.

 

. انتهای پیام /*