پرتال امام خمینی(س): مشاور امور بانوان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی«همبستگی با زنان و کودکان مظلوم و مقتدر غزه-فلسطین» گفت: این همایش شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲، در سالن اجلاس دانشگاه جامعة‌ الزهرا البنات شهر کربلا توسط تشکل فعال بانوان با عنوان من عراقی هستم با همکاری مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام برگزار شد. 

وی افزود: در راستای همکاری با مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) دعوت این مجمع را جهت شرکت در این همایش پذیرفت و خانم دکتر طباطبایی نیز جهت حضور و سخنرانی در این همایش دعوت به‌عمل آمد

سلطانی با اشاره به شرکت کنندگان در این همایش تصریح کرد: جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاهی، برخی نمایندگان محترم مجلس و فعالان حوزه زنان از کشورهای ایران، لبنان، یمن، سوریه، بحرین، عربستان، عراق و نمایندگانی از کشورهای مختلف آفریقایی در این همایش حضور داشتند.

مشاور امور بانوان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در رابطه با سخنان دکتر فاطمه طباطبایی در این همایش گفت: خانم دکتر طباطبایی ضمن حمایت و همدردی با مردم مظلوم غزه اظهار کرد که بر ما و همه انسان‌های آزاد‌اندیش جهان لازم است به هر طریق که می توانیم با قلم و قدم این سبعیت و جهالت این قوم را که زائل کننده و وارونه جلوه دادن دین یهودند به جهانیان منعکس کنیم.

سلطانی افزود: خانم دکتر طباطبایی با تأکید بر این‌که حضرت امام خمینی(س) در سال‌های 41 و 42 هجری شمسی، یعنی بیش از شصت سال قبل، با هشدارهای خود ملت ایران را از توطئه صهیونیست‌ها توسط شاه ایران آگاه کردند، افزودند: امام خمینی(س) اسرائیل را افعی گزنده‌ای دانستند که در صورت امکان حرث و نسل منطقه را به آتش می کشد. به فلسطین تنها اکتفا نمی‌کند. تمام مناطق عرب نشین بلکه از نیل تا فرات را خواهان است.

سلطانی در ادامه با اشاره به فراز دیگری از صحبت‌های خانم دکتر طباطبایی تصریح کرد: همسر مرحوم حاج سید احمدآقا خمینی اظهار کرد که خوشبختانه مردم متدین و آزاد‌اندیش دنیا و همچنین پیروان دین حضرت موسی(ع) به پاخاسته‌اند و اعتراض خود را آشکار کردند، چرا که فطرت‌های پاک نمی‌تواند در برابر این‌گونه جنایت‌ها که همه قوانین و شئونات انسانی را نادیده می‌گیرد و به کوچک و بزرگ رحم نمی‌کند، آرام باشند.

مشاور امور بانوان موسسه با اشاره به فعالیت‌های مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در این زمینه گفت: دفتر امور بانوان و معاونت امور بین الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثارامام خمینی(س) در راستای ترویج و تبیین اندیشه و آرمان‌های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، با معرفی آثار ترجمه شده حضرت امام خمینی(س) و سایت‌های پرتال فارسی و غیر فارسی، نسبت به توزیع بسته های فرهنگی و فلش کارت‌های تبلیغاتی حاوی فایل های آثار ترجمه شده امام خمینی(س) و مطالب مکتوب و چندرسانه‌ای مرتبط با موضوع "زن و فلسطین" در میان شرکت‌کنندگان اقدام کرد.   

مشاور امور بانوان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در پایان گفت: در این مراسم حضار، نسل‌کشی وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کرده و خانم دکتر طباطبایی از دکتر حلا الجابری الموسوی، متولی برگزاری همایش بین المللی "همبستگی با زنان و کودکان مظلوم و مقتدر غزه-فلسطین" قدردانی کردند. همچنین نهال درخت زیتون ‌به‌عنوان نماد "صلح و فلسطین" به دستان عروس بزرگوار حضرت امام خمینی(س) در محوطه دانشگاه کاشته شد.

گزارش تصویری همایش بین‌المللی«همبستگی با زنان و کودکان مظلوم و مقتدر غزه-فلسطین»

. انتهای پیام /*