رییس جمهور منتخب ملت ایران شب گذشته در اولین برنامه کاری اش برای تجدید بیعت با آرمانهای امام خمینی به حرم مطهر ایشان آمد و مورد استقبال یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، اعضای بیت امام و برخی شخصیتهای سیاسی قرار گرفت.

به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ابتدا در پایون حرم امام که جمعی از شخصیتهای سیاسی حضور داشتند با سید حسن خمینی دیدار کرد و پس از آن حاضران به امامت یادگار امام نماز مغرب و عشاء را اقامه کردند.

وی دقایقی بعد در حرم امام حضور یافت و به ابراز احساسات صدها تن از مردم که در آنجا برای دیدار با وی حضور یافته بودند پاسخ داد.

پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و سان دیدن از یگان تشریفات، روحانی که توسط سید حسن خمینی و آیت الله موسوی بجنوردی همراهی می شد به درون ضریح امام رفتند و ضمن قرائت فاتحه، نماز زیارت به جا آوردند. رئیس جمهور منتخب ملت ایران سپس طی سخنان کوتاهی گفت: پس از اعلام نتایج انتخابات و سرور و خوشحالی همه مردم در سراسر کشور به خاطر دستیابی ملت به هدف بلند سیاسی و اجتماعی خودشان و خلق حماسه بزرگ در این مقطع تاریخی، امروز عصر به محضر رهبر معظم انقلاب رفتم و این پیروزی و شادمانی ملت را به ایشان تبریک گفتم. در این دیدار، ایشان راجع به مسائل مختلف رهنمودهایی داشتند و من هم نکات و عرایضی داشتم که در آنجا مطرح شد.

روحانی افزود: پس از دیدار با مقام معظم رهبری به حرم حضرت امام آمدم؛ حرمی که همه دل‌ها به این حرم و به این مرقد وابسته است. امام (س) برای ملت ما سربلندی آوردند و من به خاطر تعظیم در برابر این مرقد به عنوان یک وظیفه، خدای را سپاسگزارم. بعد از مرقد امام(س)، ان‌شاءالله کنار قبور شهدای 72 تن و شهیدان بهشتی، باهنر، رجایی و سایر شهدا خواهم رفت و امیدوارم این آغازی پربرکت برای یک فصل جدید در کشور ما باشد.

وی گفت: من باید در برابر حماسه بزرگی که مردم آفریدند سر تعظیم فرود بیاورم. شور و هیجان مردم و نشاط سیاسی مردم موجب شد، رسانه‌های دنیا و سیاسیون در برابر عظمت ملت ایران سر فرود آورند و این نشانه حیات ملت و حرکت مردم برای دستیابی به اهداف مهم و منافع ملی خواهد بود.

روحانی در پایان ابراز امیدواری کرد که ان‌شاءالله این حرکت آغازی برای تغییر و تحول مورد درخواست مردم در زمینه مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باشد.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران وعده داد که روز دوشنبه در نشست خبری خود پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشد.

آیت‌الله موسوی بجنوردی و حجج اسلام مرتضی اشراقی، علی یونسی، وزیر اطلاعات دولت اصلاحات، مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، قدرت الله علیخانی، معاون پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام و آقایان محمد شریعتمداری، علی ربیعی، یاسر هاشمی،  جمعی از معاونان و مدیران مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این دیدار حضور داشتند.

. انتهای پیام /*