به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، متن کامل روزنوشت خاطرات ایشان بدین شرح است:

در اخبار صبح رسانه های جهانی، فشار بر عراق سنگین است و از ما به خوبی یاد می شود. عراق شرط‌ هایی برای رفتن به نیویورک گذاشته که مهم نیست. در منزل بودم. کار زیادی نداشتم. فاطی و سعید و سارا برای سفر به کره جنوبی به فرودگاه رفتند. مهدی با صورت باندپیچی برای ثبت نام در ترم جدید به دانشگاه رفت. عفت ظهر مهمان خانم آقای موسوی اردبیلی بود.
عصر خدمت امام رفتم. تنها در بالکن حیاط نشسته بودند و روزنامه می خواندند و فواره حوض کوچک حیاط زمزمه‌ای داشت. منظره جالبی بود. درباره ادغام نیروهای مسلح مذاکره شد. با ادغام امکانات پشتیبانی موافقند، اما در حال حاضر ادغام ارتش و سپاه را صلاح نمی‌دانند و به طور جزم می‌گویند جنگ تمام شده و دیگر تجدید نمی شود و ادغام را مایه دعوا و نزاع و نارضایتی می دانند.
درباره سیاست خارجی، روابط با کشورهای اروپایی من جمله انگلیس را بی‌مانع می‌دانند و در مورد آمریکا نظرشان این است که نباید آمریکا را در تجدید رابطه مأیوس کرد، ولی به این زودی برای مردم قابل قبول نیست.

منابع مرتبط: 

پیامدهای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا - مقاله

روابط سیاسی ایران و آمریکا در دهه۷۰ - پایان نامه

انقلاب اسلامی و روابط آمریکا با ایران (دی ۱۳۵۶ - آبان۱۳۵۸ )

ت‍أث‍ی‍ر ان‍ق‍لاب‌ اس‍لام‍ی‌ ب‍ر راب‍طه‌ ای‍ران‌ و آم‍ری‍ک‍ا در س‍ال‍ه‍ای‌ ۸۰- ۱۳۵۷

سیاستهای جدید آمریکا و دیدگاههای امام خمینی

. انتهای پیام /*