پرتال امام خمینی(س):سالروز ولادت روح الله الموسوی الخمینی همزمان با میلاد با سعادت بی بی دو عالم حضرت زهرا(س) شیرینی روزهای پایانی فروردین ماه را دو چندان کرده است و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی باید گرامیداشت یاد و نام  امام خمینی(س) هر سال باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود تا دشمنان اسلام و انقلاب و رهبری بدانند که امام و اندیشه های وی تا ظهور حضرت حجت (عج) در قلب این ملت زنده و جاویدان است.

سالروز میلاد باسعادت امام خمینی(س) رهبر کبیر انقلاب اسلامی فرصت مغتنمی است تا با اندیشه ها و آرمان های امام راحل آشنا شده و دستاوردهای حرکت پیامبرگونه ایشان در آزاد کردن ملت ایران از یوغ ظلم و استبداد را مورد بررسی قرار دهیم.

حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد با اشاره به حرکت انقلابی امام راحل اظهار داشت: امام خمینی(س) از دوران جوانی از ظلم و ستم و بیداد رژیم های شاهنشاهی در ایران سخت ناراحت و مضطرب بودند و همواره احیا کردن ارزش های اسلامی را هدف اصلی انقلاب خود معرفی می کردند.

رژیم شاه جرأت آسیب رساندن به امام خمینی(س) را نداشت

این مبارز و فعال سیاسی انقلاب اسلامی افزود: حرکت امام خمینی(س) در سال 1342 وارد مرحله جدیدی شد و راهپیمایی کفن پوشان ورامین، قم و سایر نقاط کشور باعث گسترده تر شدن اندیشه و آرمان های امام راحل در کل ایران شد.

وی ادامه داد: رژیم شاه از همان سال ها فکر حذف اندیشه امام خمینی(س) را در سر داشت و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکرد اما به دلیل کسوت مرجعیت حضرت امام و تعصب بی نظیر مردم نسبت به این شخصیت نورانی، رژیم پهلوی جرأت آسیب رساندن به ایشان را نداشت.

قدوسی اضافه کرد: امام خمینی(س) نیز از این فرصت تاریخی به خوبی استفاده کردند و با مدیریت صحیح و به موقع توانستند اهداف و آرمان های انقلاب خود را به مردم معرفی کنند و بدین ترتیب انقلاب اسلامی ایران معجزه قرن را رقم زد.

باید ابعاد زندگی امام راحل سرمشق ملت ایران قرار گیرد

رییس ستاد اقامه نماز ورامین عنوان کرد: مسئولیت خطیری که امام راحل در بدو انقلاب اسلامی با آن روبرو بودند تغییر در نوع گفتمان و ادبیات انقلاب اسلامی بود و امام با تجلیل و تجزیه صحیح انقلاب اطمینان و اعتماد بیشتری را از طرف مردم به خود جلب و نقش موثری در استحکام نظام اسلامی ایفا کرد.

این مسئول تأکید کرد: امام راحل برای پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار حکومت اسلامی رنج های فراوانی متحمل شدند و چهارده سال از عمر با برکت خود را در تبعید گذراندند و ایشان حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران دارند و رفتار خمینی کبیر باید در تمامی ابعاد زندگی سیاسی و اجتماعی الگو باشد.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران بحق با تمام انقلاب‌های دنیا فرق دارد و این انقلاب به لحاظ ریشه‌های دینی و فرهنگی از جایگاه رفیعی برخوردار بوده و روز به روز بر این جایگاه و اهمیت افزوده می‌شود و مردم قدرشناس ایران اسلامی پس از 35 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و علیرغم مشکلات و توطئه‌های دشمنان اسلام همچنان بر عهد خود با امام خویش پابر جا هستند و برا‌ی پیشرفت و بالندگی ایران اسلامی حول محور ولایت مجاهدت می‌کند.

قدوسی متذکر شد: جهان بینی امام عزیز چراغ راه ظلم ستیزی و استقلال طلبی تمامی آزادی خواهان جهان است و امروز همه نیاز به مرور آثار و وصایای امام بزرگوار دارند و شهدای انقلاب با پیروی از امام(س) راه شهادت و سعادت را یافتند و امروز ملت ایران باید با تأسی به مقام معظم رهبری به فرمایشات ایشان جامه عمل بپوشانند و در راه سربلندی و عزت ایران عزیز و اسلام گام بردارند.

این مسئول یادآور شد: دریافت پیام و درک اندیشه های انقلاب اسلامی ایران اکنون در جهان طنین انداز شده و اغلب مردم مسلمان جهان علیه حکومت های مستبد، خودمختار و طاغوتی خود، دست به مبارزه زده اند و این امر از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

قدرت تحلیل امام راحل بی نظیر بود

حجت الاسلام شیخ ابوالفضل رضایی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیش بینی بلند و شناسایی نقشه های دشمن تخصص امام راحل بود و ایشان با درک صحیح از شرایط جامعه با استقرار جمهوری اسلامی تمام توطئه ها را خنثی کردند.

این مبارز و فعال باسابقه انقلابی افزود: انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب تاریخ بوده و نقش اقشار مختلف مردم در پیروزی و استقرار این نظام مترقی بسیار روشن است و انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(س) یک حرکت تاریخ ساز در جهان بود و وظیفه ما این است که این انقلاب را با همه ابعاد و ظرفیت هایش به نسل های آتی منتقل کنیم.

وی ادامه داد: امام خمینی(س) از کم‌نظیرترین و ممتازترین شخصیت‌های تاریخ بشریت است که با اندیشه‌های بلند الهی و تلاش‌های صادقانه خویش مسیر تاریخ را دگرگون و سرمنشا تحولات عظیمی در ایران و جهان گردید زیرا امام هیچ یک از ایدئولوژی های شرق و غرب را نپذیرفت و ایدئولوژی نوین خود که مبتنی بر دین مبین اسلام بود را مطرح ساخت و توانست دنیای شرق و غرب را به شکست کشاند.

رضایی اضافه کرد: در تاریخ بشریت سراغ نداریم که رهبری این چنین بر دلها حکومت کند و مردم وی را با این شوق استقبال و هنگام مرگ با آن شکوه و عظمت بدرقه کنند و امروز شعارهای اسلامی، بیداری اسلامی در جهان و تحقق شعارهای انقلابی امام(س) وسعت یافته است.

وی ادامه داد: بسیاری از انقلاب‌ها و قیام‌ها قبل از نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفتند اما هنوز به سرمنزل مقصود نرسیده‌اند و چون در راس نظام جمهوری اسلامی یک رهبر دینی مثل امام(س) بودند و به عنوان یک عبد صالح نقش خود را ایفا کرد همه مردم گرد او حلقه زدند و او را یاری کردند تا موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

حرکت تاریخی امام راحل بار دیگر ارزش های اسلامی را احیا کرد

وی گفت: امام(س) کشور ما را آزاد کرد و یکه و تنها فریاد آزادی خواهی را در 15 خرداد سر داد و این فریاد پس از 15 سال در سال 57 به پیروزی رسید و به برکت انقلاب عزیز اسلامی امروز کشور ایران  ماهواره به فضا می فرستد، موشک های امروز ایران اسلامی لرزه به اندام دشمنان افکنده، این دشمنان جایگاه ایران را می دانند و به همین دلیل جرات حمله به این کشور را ندارند، این خود باوری را مدیون حرکت امام(س) هستیم.

رضایی تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران با پیروزی خود ارزش‌ها و اندیشه‌های ناب اسلامی را احیا کرد و با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی‌(س) و حمایت مردم از ایشان، هویت اسلامی مسلمانان تقویت و پرچم عدالت برافراشته شد و از طرف دیگر پیروزی انقلاب اسلامی که از عمق اعتقادات دینی ملتی مسلمان آرمانگرا سرچشمه می گرفت بار دیگر این حقیقت را آشکار ساخت که ایمان و اعتقاد دینی و برتری سکوی حر کت انسان به سوی رهایی و آزادی و عدالت خواهی است.

منبع: مهر

. انتهای پیام /*