به گزارش پرتال امام خمینی(س) کی لیب ماپین، فعال سیاسی در نیویورک در گفت وگو با ایرنا طرح روز جهانی قدس و تاکید امام خمینی(س) بر موضوع فلسطین را یک تحول اساسی در مبارزه مردم فلسطین علیه اشغالگری دانست و گفت که آثار سخنان ایشان هنوز به روشنی در منطقه دیده می شود.
وی با اشاره به نفی سلطه قدرت های جهانی توسط امام خمینی(س) گفت: برخلاف برخی رهبران ، ایشان در مبارزه با امپریالیسم دچار تردید نشد و بر این موضع قاطعانه ایستاد. این ایستادگی الگوی مهمی برای مردم و ملت های دیگر بود.
این فعال سیاسی آمریکایی درباره ویژگی های شخصیتی امام خمینی(س) گفت: آیت الله خمینی محبوبیت خاصی در میان مردم ایران داشت که در مراسم تشییع ایشان که با حضور میلیونی ایرانی ها برگزار شد ،نمود یافت.
کی لیب ماپین قاطعیت امام خمینی را در مبارزه با قدرت های جهانی ویژگی مهم ایشان دانست و گفت: عملکرد ایشان برای مردم جهان الهام بخش بود. اینکه ایران از سیطره بریتانیا و آمریکا خارج شد و استقلال خود را پس از انقلاب 1979 به دست آورد، تاثیر بسیار عمیقی بر ما داشته است.
وی امام خمینی را فردی آزاد اندیش دانست که محصور سنت های غلط نمی ماند و افزود: در موضوع وحدت اسلامی و پیوند میان اهل سنت و شیعیان، آیت الله خمینی نشان داد که تفسیری مترقی از دین دارد. تفسیر ایشان به گونه ای بود که می توانست عملا توده های مردم را به حرکت درآورده و اراده نیروهای امپریالیستی را به چالش بکشد.
این فعال سیاسی افزود: نیروهای امپریالیستی و قدرت های بین المللی همواره از شیوه «تفرقه انداز و حکومت کن» برای نفوذ در کشورهای دیگر از جمله خاورمیانه بهره برده اند و طرح وحدت اسلامی آیت الله خمینی اقدامی راهبردی علیه نیروهای امپریالیستی بود.
ماپین وحدت میان اهل سنت و شیعیان را برای فلسطینی ها بسیار مهم دانست و گفت: اختلاف مذهبی در خاورمیانه به مقاومت فلسطینی ها ضربه وارد می کند و برای همین افکار آیت الله خمینی در زمینه وحدت برای منطقه خاورمیانه مهم است.

منبع: ایرنا

. انتهای پیام /*