این روزها فلسطین روزهای غم انگیزی را تجربه می کند. در مناسبت روز جهانی قدس همچنان حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه و ریختن خون مردم بی گناه فلسطین در میان سکوت جامعه بین المللی و اعراب ادامه دارد. روز جهانی قدس امسال با سالهای گذشته از همین جهت متفاوت شده است

به گزارش پرتال امام خمینی(س) در همین راستا خبرگزاری مهر با "علی یوسف نورالدین" استاد تاریخ اسلامی در دانشگاه بیروت گفتگویی داشته است و از وی درباره اهمیت روز جهانی قدس و تاثیر آن در شرایط کنونی بر تحولات فلسطین به ویژه باریکه غزه سوال کرده است که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

** ملت ایران از گذشته های دور در کنار ملل عربی در خدمت اسلام و مسلمین فعالیت کرده است. حتی زبان فارسی نیز در کنار زبان عربی در گذشته های دور در خدمت گسترش اسلام قرار داشته است تا جایی که این دو زبان برای یک دین واحد خدمت کردند. به طور کلی همگامی ایران و اعراب در طول تاریخ موجبات ایجاد عصر طلایی اسلامی را به وجود  آورد.

و این ملت ایران است که مجددا در عصر نوین جهانی به ویژه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام روح الله خمینی(س) آنها در کنار کشورهای عربی در حمایت از مسائل مهم جهان اسلام به ویژه قضیه فلسطین قرار گرفتند. حتی می توان با قاطعیت گفت که ایران از تمامی کشورهای عربی در ایستادگی فعلی و عملی از فلسطینیان و مسئله فلسطین سبقت گرفته است و این مسئله در عرصه عملی و موضع گیری در محافل بین المللی آشکار و واضح است.
همچنین اقدام امام خمینی(س) در اعلام روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان هر سال به عنوان روز جهانی قدس، در واقع اقدامی ویژه برای تبدیل این روز به یک جایگاه مهم برای توجه ویژه و موثر جهانیان به مسئله فلسطین و به پاخاستن مردم در حمایت از مسئله فلسطین بوده است. به ویژه در این ایام که باریکه غزه با جنگ ویران کننده رژیم صهیونیستی در سایه سکوت ننگین اعراب مواجه است، روز جهانی قدس بزنگاه اساسی و مهمی برای تحرک وجدانهای بیدار و منصف برای پشتیبانی از مسئله فلسطین است.

. انتهای پیام /*