مدیر شبکه جهانی الکوثر اعلام کرد که سریال 'چهل حدیث' برگرفته از کتابی به همین نام نوشته امام خمینی(س)، در این شبکه برونمرزی مراحل نگارش فیلمنامه را سپری می‌کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا،  'علی خندق آبادی' روز یکشنبه در نشست خبری گفت: این مجموعه تلویزیونی قرار است در 40 قسمت ساخته شود و از آنجا که موضوع آن بسیار حساس است، روند نگارش فیلمنامه آن نیز به کندی و با حساسیت پیش می‌رود.
وی همچنین از تولید 13 تله فیلم در این شبکه با عنوان 'درخت حکمت' خبر داد و گفت: حدود هشت قسمت از این تله ‌فیلم‌ها با محوریت دین و عرفان ساخته شده است و قسمت‌های باقیمانده نیز به تدریج ساخته می‌شود.
خندق آبادی با اشاره به فعالیت حدود 800 شبکه عرب زبان اظهار داشت: بر اساس یک نظرسنجی، شبکه الکوثر در موضوعات خانوادگی جزو پنج شبکه اول میان عرب زبانان شناخته می‌شود؛ ضمن آنکه نظرسنجی دیگری نشان می دهد که این شبکه در حوزه معارف اسلامی نخستین شبکه مرجع نزد مردم عراق است.
خندق آبادی خاطر نشان کرد که این شبکه از طریق ماهواره‌های هاتبرد، آتلانتیک، عرب ست و یوتل ست قابل دریافت است و به تازگی نیز برنامه های آن روی ماهواره گالاکسی قرار گرفته است.
وی افزود: بر این اساس، برنامه های این شبکه بجز شرق آسیا در اقصی نقاط جهان قابل دریافت است.
خندق آبادی همچنین گفت: در جریان بیداری اسلامی، شبکه الکوثر تلاش کرده نظریه‌های مربوط به حکومت اسلامی در ایران، تعیین نظام سیاسی، حفظ استقلال، ایجاد ساختارهای جدید اجتماعی و سیاسی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان را به مردم کشورهایی که بیداری اسلامی در آن اتفاق افتاده، آموزش دهد.
مدیر شبکه جهانی الکوثر، به تشریح برنامه‌های این شبکه در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: بخش قابل توجهی از برنامه‌های این ماه برای گروه کودک که به تازگی در شبکه الکوثر راه اندازی شده، اختصاص دارد که از جمله می توان به ترجمه و ترتیل قرآن کریم، پخش تفسیر آیت الله جوادی آملی، تهیه گزارش‌های مردمی از کشورهای عربی اشاره کرد.
وی، آوردن قرآن به زندگی مردم را از رویکردهای اصلی این شبکه در ماه رمضان برشمرد که در این راستا تولید و پخش نغمات و همخوانی‌های قرآنی در دستور کار این شبکه است.
خندق‌ آبادی ادامه داد: ویژه برنامه افطار این شبکه از بیروت و ویژه برنامه سحرگاهی آن از نجف اشرف پخش می‌شود و قرار است ویژه برنامه های شب های قدر نیز از شهرهای قم و نجف اشرف بطور مستقیم پوشش داده شود.
وی 'کرامات محمدیه'، 'حقایق التاریخ'، برگزاری مسابقه تلویزیونی قرائت قرآن کریم را از جمله برنامه های این شبکه نام برد و گفت که پخش روزانه قرآن کریم از شهرهای قم، مشهد و نجف اشرف از دیگر برنامه های این شبکه خواهد بود.
خندق‌آبادی با یادآوری آنکه با راه اندازی شبکه 'آی فیلم'، مسوولیت پخش آثار نمایشی به زبان عربی به این شبکه واگذار شده است، گفت: در حوزه فیلم و سریال و با وجود اقدامات برخی شبکه‌ها در زمینه ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی، معتقدیم که باید آنچه از اسلام هست به مخاطب منتقل کنیم تا از این طریق مخاطب در برابر هر جریانی واکسینه شود.
مدیر شبکه جهانی الکوثر گفت: جریان وهابیت به عنوان یک جریان استعماری و ضد وحدت، بدنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است.
وی از تولید برنامه‌ای پژوهشی با موضوع معرفی تمدن ایرانی و اسلامی خبر داد و گفت: این برنامه مراحل پژوهشی را طی می‌کند.
خندق آبادی، درباره رقابت الکوثر با 800 شبکه عربی اظهار داشت: شبکه های تلویزیونی عربی در دو بخش همسو و یا رقیب تعریف می شوند که الکوثر با شبکه‌های همسو تعامل و قراردادهای همکاری دارد و تولیدات مشترک را دنبال می کند.
وی افزود: شبکه های رقیب الکوثر از جاذبه های سمعی و بصری و محتوایی برای جذب مخاطبان استفاده می کنند که رویکرد آنان مورد تایید ما نیست و الکوثر سعی می کند برنامه‌های خود را منطبق با فطرت انسان‌ها بسازد.
مدیر شبکه الکوثر گفت: این شبکه مدتی پیش، برنامه ای 45 قسمتی روانه آنتن کرد که به آموزش زبان فارسی به عرب زبانان اختصاص داشت و با استقبال گسترده روبرو شد و به همین خاطر لوح فشرده این برنامه به همراه دو جلد کتاب به عنوان مجموعه آموزشی عربی به فارسی در دست تهیه است و ظرف 15 روز آینده به بازار عرضه می‌شود.

. انتهای پیام /*