یکی از اولین چیزهایی که پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک های جهان پس از خروج از فرودگاه بیروت مشاهده کرد ، زنان شیعی پوشیده در چادرهای مشکی و صدها پیشاهنگ حزب الله بودند که برای استقبال از او آمده بودند

به گزارش ایرنا خبرگزاری فرانسه از بیروت گزارش داد ، فرودگاه بین المللی رفیق حریری دربیروت واقع در کرانه مدیترانه و در قلب پایتخت لبنان که اکثر ساکنان نواحی جنوب آنرا شیعیان تشکیل می دهند و حامیان پرقدرت جنبش حزب الله لبنان هستند ، قراردارد.

دختران و پسرانی که درجاده فرودگاه بیروت منتظر آمدن بندیکت هستند، همگی از اعضای سازمان پیشاهنگی مهدی(عج) هستند. مهدی(عج) نام دوازدهمین امام مسلمانان شیعی است که از چندین قرن قبل از دیدگان غایب شد و شیعیان مشتاقانه منتظر ظهور او هستند.

 

آنها به تناسب سن و سال شان پیراهن هایی به رنگ آبی یا خاکی به تن دارند که به تصویر آیت الله روح الله خمینی بنیانگذار انقلاب ایران مزین شده است. بسیاری از کودکان پرچم های لبنان را در دست دارند و بعضی هایشان نیز پرچم های واتیکان را در دست هایشان تکان می دهند. زیر تابش گرمای خورشید آخر تابستان ، کودکان بزرگتر صبورانه انتظار می کشند در حالیکه کوچکترهایشان از بازی در یک روز تعطیل مدارس لذت می برند.


درهمان نزدیکی یک گروه از بانوان شیعه از سرتا پا سیاه پوش نیز برای خوشامدگویی به پاپ آمده بودند.

یکی از این بانوان بنام ژولیت نایف از اهالی شهر بعلبک واقع در شرق لبنان با اتوبوس به بیروت آمده وهزینه سفر وی توسط حزب الله پرداخت شده بود. وی گفت: این یک دیدار تاریخی است ، احساس می کنم پاپ برای آوردن صلح به لبنان کمک خواهد کرد، مایلم از پاپ تشکر کنم و در عین حال می خواهم از حسن نصرالله(دبیر کل حزب الله لنبان) هم برای کمکش به آوردن صلح به لبنان تشکر کنم ، راز صلح همزیستی است.

ایمان فارس یک معلم دبستان که هیجان زده است ، در حومه جنوبی بیروت ، که درجریان جنگ سال ۲۰۰۶ میلادی بین اسراییل و حزب الله به شدت از طریق هوا بمباران شد، زندگی می کند. وی گفت: کسانی که بین مسلمانان و مسیحیان فرق قایل می شوند فقط میخواهند کشورمان را نابود کنند، بعد از تمام اینها، اولین بانویی که روسری پوشید(سرکرد) مریم مادر مسیح بود.

. انتهای پیام /*