دبیر کل حزب الله لبنان در سخنان خود، دفاع از رسول الله‌(ص) را دفاع از مقدسات، انبیاء و ادیان آسمانی دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد فتنه میان مسلمانان و مسیحیان جهان، هدف اصلی دشمنان از تکرار اهانت به مقدسات است و این بار مسیحیان  برای پیشبرد اهداف دشمنان ، وسیله قرار داده شده اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از «العالم»، سیدحسن نصرالله، شب گذشته ساخت فیلم سخیف را جنگ علیه اسلام توصیف کرده و از سکوت در مقابل اهانت به ساحت پیامبر اسلام(ص) به خطر جهان اسلام یاد کرد.


دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنان خود، دفاع از رسول‌الله‌(ص) را دفاع از مقدسات، انبیاء و ادیان آسمانی دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد فتنه میان مسلمانان و مسیحیان جهان، هدف اصلی دشمنان از تکرار اهانت به مقدسات است و این بار مسیحیان  برای پیشبرد اهداف دشمنان‌، وسیله قرار داده شده‌اند.
سید حسن نصر الله گفت: خشم ملت‌ها از فیلم موهن به مقدسات اسلامی متوجه آمریکا - و نه مسیحیان- است و نباید کسی در دام فتنه گرفتار شود.
دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: باید آمریکا به سبب پخش این فیلم توهین آمیز مجازات شود.


فتوای حضرت امام خمینی(س)؛ عامل بازدارنده در مقابل توهین کنندگان
دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: باید برای جلوگیری از چنین اقدامهای توهین‌آمیزی تلاش کرد و فتوی امام خمینی‌(س) درخصوص نویسنده کتاب آیات شیطانی، عامل بازدارنده‌ای برای تکرار نشر چنین کتابی شد.
سید حسن نصر‌الله افزود: باید برای صدور قانون بین‌المللی و الزام آور در منع توهین به ادیان آسمانی و انبیاء تلاش کرد.
دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان تصریح کرد کنگره آمریکا که قانون مجازات منکران هولوکاست را تصویب کرد تا کنون  قانونی برای مجازات عاملان توهین به اسلام تصویب نکرده است.

توهین به اسلام، امنیت جهانی را تهدید می‌کند
به گفته حسن نصر‌الله، قضیه توهین به اسلام، امنیت بین‌المللی را در معرض تهدید قرار می‌دهد و بحرانی غیر قابل مهار است. اگر در این فیلم همان طور که به پیامبر اسلام توهین شده است به پادشاه و یا رئیس جمهوری یکی از کشورهای عربی توهین می‌شد‌، جنجال بیشتری ایجاد می‌شد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: آیا ما با امکانات عظیمی که در اختیار داریم از دفاع از پیامبر خود عاجزیم‌؟ حکام جهان اسلام باید آمریکا را به احترام به مقدسات و نبی اسلام وا دارند.
سید حسن نصر‌الله گفت: در جامعه لبنان با توجه به سطح هوشیاری ملی، همزیستی مسالمت‌آمیز برقرار است و این مسئله در سفر پاپ به این کشور رخ نمود و لبنان می‌تواند با توجه به جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی  که دارد ایفا‌گر نقش مهمی در سطح جهان باشد و برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی برای جلوگیری از توهین به اسلام را خواستار شود و در سطح مردمی نیز برای جلوگیری از پخش فیلم موهن به رسول اکرم تلاش کند.
دبیر کل حزب الله لبنان افزود: باید برای تصویب قانون مجازات عاملان توهین به ادیان آسمانی تلاش کرد.
به گفته سید حسن نصر‌الله روز دوشنبه به عنوان آغاز تظاهرات مردمی در منطقه جنوب لبنان در اعتراض به ساخت فیلم موهن به مقدسات اسلامی تعیین شده و همه حکومت‌ها باید دریابند که احترام به مقدسات مسلمانان، با منافع آنان در ارتباط است.

. انتهای پیام /*