بازتاب های مردمی آزادی امام از زندان

علی رغم تمامی تدابیر امنیتی پیش بینی ها و پیشگیری های دامنه دار و همه جانبه، هنوز ساعتی از آزادی امام نگذشته بود که خبر آن برق آسا در سراسر تهران انعکاس یافت و همانند بمب صدا کرد و تهران را تکان داد. مردم فداکار و وفادار مرکز، یکباره از جا کنده شدند و سیل جمعیت به سوی داوودیه سرازیر شد، راه تهران ـ داوودیه و تهران ـ قلهک به علت ازدیاد ناگهانی وسایل نقلیه و اتومبیل ها بند آمد و مسأله ترافیک آن، پلیس راهنمایی را با مشکلاتی روبه رو کرد.

عناوین مطالب آخرین مطالب

روز قدس

روز قدس

روز قدس، روز حیات اسلام است. روز قدس، اعلام به این است که مسلمین به پیش! برای پیشرفت در همۀ اقطار عالم. روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. روزی است که باید به ابرقدرتها فهماند که دیگر آنها نمی توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند.

نزول قرآن

نزول قرآن

قرآن بهترین موعظه الهی است که برای انسان نازل شده است تا با تفکر در آن وظایف و تکالیف خود را نسبت به خالق و مخلوق، نیکو بشناسد و با عمل به دستورهای آن به مقام والای خلیفة الهی برسد.

ضیافت الهی

ضیافت الهی

ماه رمضان آمد و دعوت به ضیافت الهی. حالا میزبان خالق است و میهمان مخلوق. باید برای حضور در این مجلس مهیا شد و حضور چیزی نیست جز ترک هواها، ترک خودیها، ترک منیها، منیتها.

حضور مردم در صحنه

حضور مردم در صحنه

حضور سبزِ ملتی مومن، شجاع و غیورکه از آغاز شکل گیری انقلاب اسلامی ایران تا کنون با کمال شوق و اشتیاق حماسه ‏ها آفریده اند، در مراسم بزرگداشت ـ روح خدا خمینی کبیر ـ قابل تحسین است. مردمی که به فرموده رهبر کبیر انقلاب؛ خودش راه را پیدا کرده، و به این راه ادامه می دهد.

حرکت به طرف کمال

حرکت به طرف کمال

ما امیدواریم که خدای تبارک و تعالی در این روز عنایت کند به ما و به ملت ما و همان طوری که جوانهای ما را متحول کرد و آن نحو متحول کرد که همه می‏ بینید و ما آرزوی آن تحول را داریم، همه ما را متحول کند. و همه آنهایی که راهرو این راه هستند، عنایت بهشان بکند.( صحیفه امام؛ ج 19، ص226.)

تربیت بعد معنوی انسان از طریق وحی

تربیت بعد معنوی انسان از طریق وحی

انسان اگر به همین حد طبیعت بود و بیشتر از این چیزی نبود، دیگر احتیاج به اینکه یک چیزی از عالَم غیب برای انسان فرستاده بشود تا انسان را تربیت بکند، تربیت آن ورق را بکند [نداشت‏]؛ ... لکن چون انسانْ مجرد از این عالم طبیعتْ یک حقیقتی است...‏ به وحی الهی ... اشخاصی که کمال پیدا کرده ‏اند ...به او وحی می ‏شود و برای تربیت این ورقِ دومِ انسان بَعْث می ‏شوند اینها؛ می ‏آیند در بین مردم و مردم را تربیت می‏ خواهند بکنند.( صحیفه امام؛ ج 4، ص188 )

صفحه 4 از 50 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >