دانشگاه و دانشگاهیان از دیدگاه امام خمینی (س)
نسخه چاپی | ارسال به دوستان
برو به صفحه: برو

دانشگاه و دانشگاهیان از دیدگاه امام خمینی (س)

تبیان عنوان کلی مجموعه آثاری است که در هر مجلد از آن مواضع و رهنمودهای حضرت امام خمینی (س) دربارۀ موضوع خاص، گردآوری و منتشر شده است.
محتوای آثار حضرت امام (صحیفه امام و کتابهای ایشان)، در موضوعات گوناگون فیش برداری شده و فیشهای هر موضوع محتوای مجلدات این مجموعه را تشکیل می دهند.

نوع ماده: کتاب فارسی

پدیدآورنده : خمینی، روح الله، رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، 1279-1368

محل نشر : تهران

ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)

زمان (شمسی) : 1387

زبان اثر : فارسی

دانشگاه و دانشگاهیان از دیدگاه امام خمینی (س)

دانشگاه و دانشگاهیان از دیدگاه امام خمینی (س)

کتاب «دانشگاه و دانشگاهیان از دیدگاه امام خمینی (س)» دفتر چهاردهم از آثار موضوعی تبیانها است که توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) استخراج و تنظیم شده و توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج به چاپ رسیده است. این اثر آرا و افکار حضرت امام در ارتباط با نقش و اهمیت دانشگاه ها و مجامع علمی در ایجاد تحولات اجتماعی و لزوم توجه این قشر به وظایف، تکالیف و حقوق خود در جهت پیشبرد اهداف متعالیه دین اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد. این مجموعه مشتمل بر هشت فصل با عناوین ذیل است که به همت معاونت پژوهشی مؤسسه تدوین شده است:

ارزش علم، دانشگاه قبل از انقلاب اسلامی، دانشگاه و انقلاب فرهنگی، رسالت دانشگاه، اساتید در کلام امام، دانشجو در کلام امام، تحصیلات خارج از کشور و حوزه و دانشگاه.

در تنظیم قطعات منتخب هر یک از فصول و عنوان های فرعی، ترتیب و توالی تاریخی صدور آنها از طرف امام ملاک عمل بوده است نه توالی منطقی مطالب و مشخصات کامل مآخذ براساس شماره مسلسل مندرج در پایان هر فیش در انتهای کتاب آورده شده است.

 برای نمایش کتاب اینجا را کلیک کنید.